Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Žiedinis dviejų dienų vandens maršrutas

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
30 km
16 val.
15
Maršruto danga

Žiedinis dviejų dienų vandens maršrutas, prasidedantis Palūšėje.

Pastaba! Tarp Dringio ir Baluošo ežerų nėra vandens susisiekimo, tad vandens transporto priemones reikia gabenti apie 1.5 km asfalto keliu.

 

Palūšė - Vaišniūnai. Išplaukę iš Palūšės valtinės laikykitės dešinės, šiaurinio Lūšių ežero kranto. Plaukdami pakrante galėsite apžiūrėti medžio skulptūras, išdėstytas palei takelį, vedantė link Meironų. Maždaug už 2 km šiauriniame krante pamatysite Meironų kaimą. Dar kaimui nesibaigus dešinėje pasieksite upelį, tekantį per kaimą. Plaukite į jį. Už kelių šimtų metrų išplauksite į Dringykščio ežerą. Jame ties sala sukite į kairę ir upeliu keiaukite šiaurės kryptimi. Išplaukę į Dringio ežerą laikykitės šiaurės krypties. Šiauriniame ežero krante pamatysite Vaišniūnų kaimą, keliaukite link jo. Prieš Vaišniūnus sukite kairiau, laikykitės vakarų krypties. Netrukus įplauksite į Juodakumpio įlanką. Įplaukę į ją sukite dešinėn. Šiauriniame krante ties lieptu yra Vaišniūnų stovyklavietė - jūsų tikslas.

Vaišniūnai - Vaidžiuškės. Nuo pietrytinės Baluošo ežero įlankos plaukite šiaurės vakarų kryptimi. Pasieksite Ilgasalę. Joje yra mažas ežerėlis, į kurį galite įplaukti upeliuku. Toliau keliaukite vakarų kryptimi, laikykitės kairės. Priplauksite Vaidžiuškių kaimą.

Vaidžiuškės - Ginučiai. Ties Vaidžiuškių kaimu per protaką įplauksite į Baluošykštį. Toliau pietvakariniame ežero kampe ištekančiu Skriogžlės upeliu pasieksite Srovinaičio ežerą. Plaukite vakarų kryptimi link Ginučių kaimo.

Ginučiai - Palūšė. Ties Ginučių malūnu persineškite vandens transporto priemones, toliau keliaukite Srovės upele. Ties santaka pasukite dešinėn šiaurės kryptimi ir 200 m iki ežero irkitės prieš srovę Almajo upeliu. Stovyklavietę rasite rytinėje Almajo ežero pakrantėje, čia rekomenduojama apsistoti nakvynės. Nuo stovyklavietės keliaukite Almajos (Srovės) upe žemyn, pasroviui. Pasieksite Asėko ežerą, jame laikykitės dešiniau. Pietvakariniame ežero krante išteka Asėkos upelis. Juo priplauksite Linkmeno ežerą. Vakariniame jo krante yra išsilaipinimo vieta, nuo kurios pėsčiomis lengvai pasieksite Ladakalnį. Šiauriniame ežero krante įrengta išsilaipinimo vieta prie Ginučių, Papiliakalnės piliakalnio. Nuo šios aištelės plaukite pietų-pietryčių kryptimi. Keliaudami protaka tarp Linkmeno ir Asalnykščio ežerų galite stabtelti atokvėpio aikštelėje, įrengtoje prie Puziniškio piliakalnio. Išplaukę į ežerą stabtelėkite ties Puziniškio kaimu ir apžiūrėkite ant skardžio augantį ąžuolą. Per sąsiaurį keliaukite į Asalnų ežerą, jame laikykitės pietryčių krypties. Išplaukę į Lūšių ežerą laikykitės kairės, keliaukite rytų kryptimi. Grįšite į Palūšę. 

 

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones