Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Maršrutas automobiliu „Mažasis parko žiedas“ (A1)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
46 km
4.5 val.
7
Maršruto danga
90% Asfaltas
10% Miško kelias

Žiedo formos pusės dienos automobilių maršrutas, kuris prasideda Palūšėje.

Maršrutas daugiausia sudarytas iš asfaltuotų kelių.

Palūšė - Ginučiai. Maršrutas prasideda Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centre. Iš automobilių stovėjimo aikštelės pasukite į kairę ir važiuokite Šakarvos link pietvakarių kryptimi. Už maždaug 3 km atvyksite į Šakarvos kaimą. Išvažiavę iš kaimo, pasukite į dešinę link Kirdeikių. Sankryžoje galima apžiūrėti 12 a. pilkapiai. Pakeliui galima sustoti Kaukiškės aikštelėje ir pasigrožėti Lūšykščio ir Lūšių ežerų vaizdu. Už 1,5 km nuo Kaukiškės pasieksite sankryžą. Važiuokite tiesiai ir dar už 2 km sankryžoje sukite į dešinę link Ladakalnio ir Ginučių piliakalnio. Pasigrožėjus nuo Ladakalnio atsiveriančiais vaizdais, siūlome užkopti ir į Ginučių piliakalnį, nuo kurio taip pat atsiveria įspūdingi vaizdai. Vykti link Ginučių kaimo.

Ginučiai - Kirdeikiai. Kaime sankryžoje pasukite į kairę. Palikę Ginučių kaimą, netrukus privažiuosite Šiliniškių apžvalgos bokštą, kuris bus dešinėje kelio pusėje. Nuvažiavę 3 km keliu, pasieksite sankryžą, kurioje turėsite pasukti į dešinę. Už 400 m bus dar viena sankryža. Dar kartą pasukite į dešinę ir važiuokite Kirdeikių link. Kirdeikiuose yra bažnyčia, kurią verta pamatyti.

Kirdeikiai - Stripeikiai - Ginučiai. Pravažiavę Kirdeikių kaimą, sukite į dešinę ir važiuokite Stripeikių kaimo kryptimi. Važiuokite žvyrkeliu iki Stripeikių kaimo. Kaime sankryžoje pasukite į dešinę ir už 500 m pateksite į Senovinės bitininkystės muziejų. Aplankę muziejų eikite žvyrkeliu. Pakeliui galite sustoti apžiūrėti Papliaušio dygliavietės ir Papliaušio šaltinio. Pavažiavę maždaug 5 km nuo muziejaus, pateksite į asfaltuotą kelią. Prie šios sankryžos, dešinėje kelio pusėje, miške yra Ginučių pilkapiai. Pasukę į dešinę, privažiuosite Ginučių kaimą, o šalia pagrindinės gatvės pamatysite vandens malūną.

Ginučiai - Vaišniūnai. Apžiūrėję parodą, grįžkite į kaimo prieigas. Važiuokite pagrindiniu asfaltuotu keliu. Trainiškio kaime galima pamatyti 800 metų senumo ąžuolo, nuvirtusio 2016 metais per audrą, liekanas. Iš Trainiškio kaimo važiuokite rytų kryptimi. Už maždaug 2,5 km privažiuosite Medžiukalnio šaltinį. Jis yra dešinėje kelio pusėje. Į šaltinį veda takas. Važiuokite asfaltuotu keliu ir maždaug už 400 m kairėje kelio pusėje pamatysite Vaišniūnų, Medžiukalnio pilkapius. Toliau rytų kryptimi privažiuosite Vaišniūnų kaimą, kur prie kelio pamatysite Vaišniūnų ąžuolą.

Vaišniūnai - Palūšė. Sankryžoje, kur baigiasi kaimas, pasukite į dešinę ir važiuokite Ignalinos link. Už 4,6 km nuo šios sankryžos išvažiuosite iš miško. Dešinėje pamatysite nedidelį asfaltuotą kelią. Pavažiavę 0,5 km šiuo keliu pamatysite Gaveikėnų malūną. Apžiūrėję vandens malūną, grįžkite į pagrindinį kelią ir sankryžoje pasukite į dešinę. Už 1,5 km gausite sankryžą. Pasukite į dešinę. Už 2 km atvyksite į Palūšę. Dešinėje kelio pusėje prie Lūšių ežero pamatysite Palūšės stovyklavietę.

Atsiliepimai

Komentuoti
  • asid_13602228990584_height_800_width_800_ext_1692662988_hash_AeRYn78kR9Pqbam8KDU
    Richard Dunnson
    2023-07-23

    hi, amazing view.. i love how it shows and i love the place with trees

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones