Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Dviračių maršrutas „Dvi dienos Aukštaitijos nacionaliniame parke“ (D5)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
75 km
9.5 val.
8
Maršruto danga
60% Asfaltas
40% Žvyrkelis

Žiedinis dviejų dienų dviračių maršrutas, prasidedantis Palūšėje.

Maršrutą sudaro įvairių tipų keliai - asfaltas, žvyrkelis, miško ir pievų keliukai.

Apsistoti nakvynės siūloma „Almajo“ arba „Ineigos“ stovyklavietėse.

Palūšė - Antalksnė. Maršruto pradžia prie Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro. Nuo stovėjimo aikštelės važiuokite į kairę. Pravažiavę parduotuvę sukite į dešinę. Pašakarvio gatvėje asfalto danga netrukus baigiasi. Žvyrkeliu važiuokite apie 2,5 km. Ties Šilinės kaimu kelias daro staigų posūkį į kairę. Ties pamiške žvyrkelis pereina į miško keliuką. Važiuokite juo iki Šakarvos stovyklavietės. Važiuokite toliau ir už 50 m atsiremsite į asfaltą. Sukite į dešinę, važiuokite į Šakarvos kaimą. Netrukus privažiuosite sankryžą, joje sukite į dešinę, Kirdeikių link. Už 4,3 km Kaukiškėje prie kelio yra atokvėpio aikštelė. Už 1,5 km nuo Kaukiškės sankryžoje sukite dešinėn į Antalksnės kaimą. Ties sankryža ant kalvos stovi trys skulptūros. Maždaug už 0,5 km privažiuosite Antalksnę.

Antalksnė - Ginučiai. Kaimo sankryžoje sukite į dešinę. Dar už 250 m pasukite į kairę ir važiuokite Salų kaimo. Privažiavę sankryžą sukite į kairę ir važiuokite Salų II kaimo link. Kaimo pradžioje pravažiavę dešinėje kelio pusėje stovintį kluoną sukite į dešinę ir važiuokite iki trišalės sankryžos, esančios prie Linkmeno ežero. Pasukite į kairę ir pravažiavę ežerų protaką pasieksite Ladakalnį. Nuo jo leiskitės žemyn tokiu pat takeliu, Ginučių piliakalnio link, šiaurės kryptimi. Privažiavę asfaltą sukite į dešinę. Už 700 m Ginučių piliakalnio papėdėje įrengta atokvėpio aikštelė. Nuo Ginučių - Papiliakalnės piliakalnio iki Ginučių kaimo važiuokite asfaltuotu keliu. Privažiavę trišalę sankryžą sukite į dešinę. Už 600 m privažiuosite vandens malūną.

Ginučiai - Kirdeikiai- Stripeikiai. Apžiūrėję Ginučių malūną grįžkite tuo pačiu keliu iki paskutinės sankryžos. Sankryžoje keliaukite tiesiai. Už maždaug 1,2 km dešinėje kelio pusėje rasite atokvėpio vietą ir Šiliniškių apžvalgos bokštą. Nuo jo toliau keliaukite asfalto keliu, kol pasieksite trišalę sankryžą. Joje sukite dešinėn. Už 400 m dar viena sankryža. Laikykitės pagrindinio kelio ir dar kartą sukite dešinėn, Kirdeikių miestelio link. Jame galima apžiūrėti bažnyčią. Už miestelio išvysite ženklą - nuorodą į Senovinės bitininkystės muziejų. Sukite į dešinę. Keliaukite žvyrkeliu šiaurės kryptimi. Įvažiavus į mišką maždaug už 150 m įdešinę atsišakoja miško keliukas, vedantis prie Pakaso vandens malūno. Apžiūrėję malūną grįžkite į pagrindinį kelią. Sukite į dešinę ir važiuokite iki Stripeikių kaimo.

Stripeikiai - Tauragnai. Privažiavę kaimo kryžkelę sukite dešinėn. Pervažiavę Stripeikių kaimą kairėje pusėje ant kalnelio išvysite Senovinės bitininkystės muziejų. Nuo muziejaus grįžkite atgal į Stripeikių kaimo kryžkelę ir važiuokite tiesiai. Už 3,5 km pasieksite Sėlę. Sėlėje keliaukite Parko gatve tiesiai, kol 0,5 km išvažiuosite į pagrindinį kelią. Sankryžoje laikykitės dešinės. Asfaltuotu keliu nuvažiavus apie 2,3 km į dešinę atsišakoja kelias į Taurapilį. Prie sankryžos stovi kelio ženklas „Taurapilis 2 km“. Už 900 m nuo asfaltuoto kelio žvyrkelis daro staigų posūkį į dešinę. Toliau beveik visas 900 m ilgio ruožas eina nuokalnėn, kol atveda į sankryžą. Sankryžoje stovi dar viena nuoroda į Taurapilį. Joje sukite kairėn. Sankryžoje pasukus į kairę iki Taurapilio papėdės lieka apie 200 m. Nuo Taurapilio tuo pačiu keliu grįžkite 1,1 km iki staigaus posūkio į kairę. Čia dešinėn šiaurės vakarų kryptimi atsišakoja lauko keliukas. Juo keliaujant už maždaug 1 km bus dar viena sankryža, kurioje reikia sukti dešinėn. Vakarų kryptimi nukeliavę dar apie 1 km pravažiuosite kairėje pusėje esančią kaimo turizmo sodybą ir Tauragnų piliakalnį. Dar už 0,5 km pasieksite asfaltą. Išvažiavę į asfaltuotą kelią sukite dešinėn, už 600 m sankryžoje - dar kartą dešinėn. Pravažiavę sąsmauką tarp ežerų kilkite į kalną ir įvažiuosite į Tauragnų miestelį. 

Tauragnai - Daunoriai. Pakilę į kalvą Tauragnų miestelio sankryžoje sukite į dešinę Daunorių link. Už 1 km asfalto danga baigiasi. Žvyrkeliu nuvažiavus apie 4,5 km kelio ženklas rodo, kad kairėje miške už 200 m stūkso akmuo Mokas. Dar už 1,5 km pravažiuosite Šeimaties kaimą. Nuo jo už 2,5 km pasieksite sankryžą, joje sukite dešinėn į Daunorius. 

Daunoriai - Vaišniūnai. Privažiavę kaimą sukite į dešinę. Kaime galite apžiūrėti bažnyčią. Privažiavę dar vieną trišalę sankryžą vėl sukite į dešinę. Keliaukite žvyrkeliu maždaug 5,5 km. Ties Vaišnoriškės kaimu kelias šakojasi. kaimas yra kairiau, kitoje upės pusėje. Apžiūrėję kaimą grįžkite atgal, sankryžoje laikykitės kairės pusės. Už 1,5 km pateksite į etnografinį Strazdų kaimą. Už Strazdų kaimo bus tiltas per Būkos upę. Maždaug už 200 m nuo tilto yra sankryža, joje sukite į dešinę, Šuminų link. Kaime privažiuosite sankryžą, sukite į kairę. Toliau keliui šakojantis laikykitės dešinės. Maždaug už 3 km nuo Šuminų privažiuosite asfaltą. Sankryžoje sukite į kairę. Už 600 m atsidursite Vaišniūnuose.

Vaišniūnai - Palūšė. Pravažiavę kaimą sukite į dešinę, ignalinos link. Nuo kryžkelės nuvažiavus apie 4,6 km miškas baigiasi.Dešinėn pamiške veda nedidelis asfaltuotas keliukas. Juo pavažiavę apie 0,5 km pasieksite Gaveikėnų malūną. Nuo malūno važiuokite tiesiai per Gaveikėnų kaimą. Kaimo gale, kur asfaltuotas kelias daro staigų posūkį kairėn, važiuokite tiesiai. Dešinėje prasideda miškas, kairėje - fermos pastatai. Už 0,5 km kairėje bus proskyna. Iškart už jos į kairę atsišakoja miško keliukas, į kurį ir reikia pasukti. Pavažiavę miško keliuku apie 0,5 km išvažiuosite į asfaltuotą kelią. Sukite kairėn. Už 300 m į dešinę atsišakoja miško keliukas, kuriuo ir reikia važiuoti. Už 300 m keliukas atsiremia į asfaltuotą kelią. kirtę kelią iškart sukite dešinėn į dviračių taką. Asfaltuotas dviračių takas eina mišku lygiagrečiai su pagrindiniu keliu ir baigiasi Palūšėje.

 

Maršrutas parengtas Aukštaitijos Nacionalinio parko.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones