Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Pėsčiųjų maršrutas „Gamtos takas“ (P1)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
3.9 km
50 min.
Maršruto danga
100% Miško kelias

Žiedinis 1–2 val. pėsčiųjų maršrutas, prasidedantis Palūšėje.

Maršrutas veda miško keliukais.

Keliaudami miško takeliais, pažymėtais ant medžių esančiais ženklais – baltas kvadratas su žalia įstrižaine – pasigėrėsite už kiekvienos kalvelės besimainančiu kraštovaizdžiu ir susipažinsite su natūraliomis augalijos buveinėmis.

Nuo Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro eikite į dešinę, rytų kryptimi, Ignalinos link. Kaimo gale, kairėje kelio pusėje, yra paplūdimys ir stovėjimo aikštelė. Per aikštelę žygiuokite miško link. Perėję tiltelį pasieksite pirmąjį stendą, tai Botanikos tako pradžia. Taką žymi ant medžių esantys ženklai - baltas kvadratas su žalia įstrižaine. Botanikos take yra 7 informaciniai stendai. Pirmajame aprašyta žaliašilio bendrija, antrajame - unksminė šlapynės bendrija, trečiajame – pelkių augalija, ketvirtajame – natūrali paežerės pieva, penktajame – ežero augalija, šeštajame - miško grybai, septintajame - kerpės. Nors maršrutas yra žiedinis ir jį galima pradėti nuo bet kurios pusės, rekomenduojame pirmiausia kilti į kalvą, o grįžti Lūšių ežero pakrante.

 

Maršrutas parengtas Aukštaitijos Nacionalinio parko.

Maršruto žymėjimas

Maršrutas žymėtas ženklais ant medžių - baltas kvadratas su žalia įstrižaine.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones