Dar vienas būdas smagiai keliauti po Ignalinos kraštą

Kviečiame keliauti smagiai - ieškant kitų žmonių paslėptų lobių.

Visame pasaulyje populiarus lobių paieškos žaidimas „Geocaching“ - Ignalinoje, keliaukite ir pažinkite šį nuostabų kraštą ieškodami lobių. Kai kuriuose lobiuose galima rasti ir ypatingą staigmeną - geomonetą "Visit Ignalina".

Pavadinimas „Geocaching“  - tai angliškas žaidimo pavadinimas, kilęs iš tarptautinio žodžio „geo“ (žymintis sąsają su Žemė, geografija) ir angliško žodžio „cache“ – slėptuvė (lietuviškai jis skaitomas maždaug taip: „Džyokešing“ ). Lietuvių kalboje atitikmens šiam žodžiui nėra, tačiau mūsų kraštuose šis užsiėmimas vadinamas tiesiog „lobiavimu“.

Taigi, šis visiškai nemokamas,  žaidimas tiesiogiai susijęs su geografija ir judėjimu Žemės paviršiumi – pėsčiomis, dviračiu, automobiliu, ir slėptuvių ieškojimu. Paprastai slėptuvės ieškomos pasitelkiant šiuolaikinę navigacijos sistemą – GPS ir naudojant GPS įrenginį, išmanųjį telefoną.

Didžiausia šio žaidimo kuriama vertė – pažinimas. Įprastai slėptuvės slepiamos vietose, kurios kažkuo įdomios, turinčios kultūrinę, pažintinę ar istorinę vertę, arba šiaip, kažkam dedikuojant slėptuvę (pavyzdžiui: parkui, žymiam žmogui, įvykiui, architektūros paminklui ir pan.). Šiuo metu pasaulyje yra paslėpta daugiau nei 6 milijonai lobių, o bendruomenę sudaro virš 2 milijonų aktyvių bendruomenės narių.

Kaip viskas vyksta? Nemokamai užsiregistruojate žaidimo svetainėje www.geocaching.com, svetainės meniu pasirenkate „Play/ Hide and Seek A Geocache“, pirmajame laukelyje „Find the Nearest Geocaches in Your Area/by Address:“ įrašote savo miesto, ar vietovės kurioje norite rasti lobį adresą, paspaudžiate „Go“, ir Jums parodomas šioje vietovėje esančių slėptuvių sąrašas.

Daugiau apie žaidimą http://www.geoshop.lt/index.php?route=information/information&information_id=8

Veikla vykdoma įgyvendinant Ignalinos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą priemonę „Turizmas – kaip sveika alternatyva“.

Jūsų kelionių po Ignalinos kraštą vedlys www.ignalina.info 

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti