Dūkšto tradicinė „Rudens šventė“

Šventės

Įvykęs renginys

Dūkšto seniūnijai būdingas ypatingai gyvas, draugiškas klimatas, kai tarpusavio bendravimas kuriamas plėtojant bendras veiklas, o ypač kartu organizuojant šventes. Todėl jau ir tradicine tapusi ,,Rudens šventė“ skiriama Dūkšto bendruomeniškumo stiprinimui. O bendruomeniškumas tokioje gražioje Dūkšto seniūnijoje yra labai svarbus. Jis kuria gėrį, laimę, didina pasitikėjimą savimi, leidžia dalintis teigiamais įspūdžiais, džiaugtis būvimu kartu, puošia gyvenimą ir daro jį visavertį. Be jokios abejonės, religingame mūsų krašte mes negalime kalbėti apie gėrį be Dievo, be Jo žodžio ir be jo tarno, kunigo Vytauto Pūko, kiekvieną šiame gyvenime pasitinkančio ir palydinčio.

Šventės programa:

Rugsėjo 14 d., nuo 16 val., pramogos vaikams (žaidimai, batutas, laimės šulinys), tuo pačiu metu veiks net kelios kūrybinės dirbtuvės (veiklos užteks ir mažiems ir dideliems). Veiks karvingas (daržovių ir vaisių pjaustymas), rudens puokščių ir kompozicijų, bei apyrankių ir sagių gaminimas.

17 val. vaišinsimės šviežių voveraičių sriuba. Dūkšto seniūnijoje gyvena stropūs, kūrybingi, mokantys veikti ir norintys tobulėti žmonės. Todėl net 4 komandos: Ažukarklinės, Dūkšto, Senojo Dūkšto ir Kaniūkų kaimų, dalyvaus grybavimo varžybose. Kartu su komandų kapitonais – seniūnaičiais Alfredu Paukšte, Petru Čekiu, Jolanta Černiauskiene ir Valentina Libako rinks grybus Gražutės regioniniame parke. Varžybų metu paaiškės meniškiausio (gražiausio), didžiausio ir daugiausiai pririnkusių grybų savininkai.

O svarbiausia – iš surinktų miško gėrybių Dūkšto ir Kaniūkų kaimo bendruomenių pirmininkai Onutė Zaleckienė ir Antanas Šakalys išvirs sriubą ir vaišins visus atėjusius į šventę.

18 val. – šventės atidarymas. Skambės Birutės Paukštienės ir Vytauto Kazėno atliekamos dainos, sveikinimo žodį tars į šventę atvykę garbūs svečiai, seniūnas, parapijos klebonas ir visi norintys pasidžiaugti bendryste.

18.30 val.– visus susirinkusius linksmins Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos mokiniai ir mokytojai bei Visagino kultūros centro moterų ansamblis.

19 val. – galėsime stebėti Visagino kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos ,,Linksmuolė“ ir vyresniųjų šokių kolektyvo ,,Gervė“ pasirodymą.

20.30 val.visiems susirinkusiems įspūdingą reginį dovanos Ugnies teatro šou iš Kauno (vad. Kęstutis Morkūnas).