Guoda Gedvilaitė (fortepijonas)

Koncertai

Liepos 20 d. į Paliesiaus dvarą su nauja programa grįžta Guoda Gedvilaitė. Pianistė apie Paliesiaus dvare skambėsiančią programą pasakoja:
„Genialios moterys - kompozitorės. Prancūzė Lili Boulanger gimė dainininkės ir kompozitoriaus šeimoje. Jos vyresnioji sesuo Nadja - garsi to laikmečio kompozitorė, dirigentė ir pedagogė. Lili gyvenimas, deja, buvo labai trumpas, tačiau per 25 savo gyvenimo metus ji spėjo sukurti nepamirštamų kūrinių, laimėti didžiausią apdovanojimą kompozitoriams “Prix de Rome” ir taip likti nemirtinga. Vokietei Clarai Wieck - Schumann gyvenimas padovanojo kompozitorės talentą, pianistės karjerą, genialų vyrą, 8 vaikus ir ilgą, muzikos ir rūpesčių pilną, gyvenimą. Apie tai, kaip moterys išreiškia savo meilę, nuojautas ir išgyvenimus muzikos garsais, papasakosiu Jums savo rankomis, pirštais, mintimis ir jausmais.Įkvėpta žinomų kompozitorių A. Piazzolos, C. Saint - Saenso, F. Poulenco, O Respighi kūrinių, programos antrąją dalį nuspalvinsiu savo darytomis aranžuotėmis. Naujausi mano darbai - New Yorke gyvenančios, garsios Big Band džiazo kompozitorės, Maria Schneider kūrinys – „Hang Gliting“ ir italo Ottorino Respighi „Pines of Rome“ kūrinių perdirbimai fortepijonui. Vieną vakarą klausant Hang Gliting, panorau šią muziką pagroti fortepijonu. Susisiekiau su kompozitore, gavau leidimą ir kibau į darbą. Labai įdomu yra šimtus kartų klausytis, transponuoti saksofonų balsus, atsirinkti pobalsius, surinkti ritmą, palaikyti judėjimą, visa tai pritaikyti fortepijoninei faktūrai, spalvoms ir technikai“. „Pines of Rome“ – didelis simfoninis kūrinys apie Romos pušynus. Kokia laimė, jog fortepijonu galiu atlikti kėkvieną patikusią ir mane įkvėpusią melodiją, harmoniją, spalvą ir nuotaiką. Ši programa moteriška ir stipri. Su didele aistra ir meile ruošiu Jums šią programą ir laukiu susitikimo nuostabiame Paliesiaus dvare!“
Pianistė Guoda Gedvilaitė pasižymi ryškiomis muzikinėmis idėjomis ir išskirtiniu jos atlikimu. Jos programos visuomet originalios ir naujos, pilnos fantazijos ir laisvės jas interpretuojant. Pianistė mielai eksperimentuoja ir meta iššūkį nusistovėjusioms klasikinės muzikos taisyklėms. Jos scenos partneriai ne tik žymūs klasikos muzikai, bet ir aktoriai, baleto artistai arba džiazo instrumentalistai. Šiais metais pianistė skiria savo muzikines programas 19 a. genijams ir Claros Schumann 200 metų gimimo jubiliejui. Pianistė koncertavo žymiausiuose tarptautiniuose renginiuose: Gštado vasaros muzikos festivalyje Šveicarijoje, Meraner Wochen vasaros muzikos festivalyje Italijoje, Guil Durance fortepijono ir kamerimės muzikos festivalyje Prancūzijoje, G. Kremerio vasaros festivalyje Lokenhauze Austrijoje, kuriame koncertavo su violončelininku D. Geringu. 2000 m. pianistė su ilgamečiu scenos partneriu smuikininku V. Čepinskiu debiutavo “Weill Recital Hall at Carnegie Hall“ Niujorke. Europos šalys, Šiaurės Amerika, Japonija ilgai prisimena čia koncertavusią lietuvių pianistę, druskininkietę Guodą Gedvilaitę. 1995 m. tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų ir vargoninkų konkurso nugalėtoja G. Gedvilaitė pelnė pirmąsias premijas ir šiuose užsienio konkursuose: N. Rubinšteino Paryžiuje (1997), “Chopin Gesellschaft“ Hanoveryje (1998), „Ennio Porrino“ Kaljaryje, Italijoje (2000), kamerinės muzikos Frankfurte (2002). Nuo 2002 m. G. Gedvilaitė dėsto Frankfurto prie Maino aukštojoje muzikos mokykloje, veda tarptautinius meistriškumo kursus Lietuvoje ir Vokietijoje. Nuo 2004 m. ji yra konkurso-festivalio “Muzika be sienų” Druskininkuose vertinimo komisijos narė. 2010 metais pradėjusi vadovauti tarptautiniam fortepijoninės muzikos festivaliui „Klaviertage Bad Wildungen” Vokietijoje – Guoda Gedvilaitė labiausiai džiaugiasi, galėdama įgyvendinti bendrus muzikinius projektus tarp Lietuvos, Danijos ir Vokietijos, remiant jaunuosius šių šalių atlikėjus.

Koncerto programa:
Lili Boulanger (1893 – 1918)
Trys pjesės (1914)
D'un vieux jardin – Iš seno sodo...
D'un jardin claire - Iš šviesos sodo...
Cortège - Eisena
Tema ir variacijos (1915)

Clara Schumann (1819 – 1896)
Skerco Op. 14 (1845)
Keturios charakteringos pjesės Op. 5 (1834 – 36)
Raganų puota
Kaprisas Bolero stiliuje
Romansas
Fantastinė scena - Vaiduoklių baletas
Variacijos Roberto Schumanno tema Op. 20 (1853)
dedikuotos jam...


Pertrauka


Nadja Boulanger (1887 - 1979)
Vers la vie nouvelle - Naujo gyvenimo link (1918)

Guodos Gedvilaitės aranžuotės:
C. Saint – Saens Le Cygne - Gulbė (2011)
F. Poulenc Les Chemins de l’Amour - Meilės keliais (2007)
A. Piazzolla Oblivion – Užmarštis (2007)
Fuga y misterio - Fuga ir mistika (2007)
Maria Schneider Hang Gliting (2019)
O. Respighi Pines of Rome – Romos pušynai (2019)


Daugiau informacijos apie atlikėją:
http://www.guoda.de/

Pasiklausyti:
https://www.youtube.com/watch?v=9etzZa5TKUs
https://www.youtube.com/watch?v=r9YXxniPVRM
 

Kontaktai