Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Irklenčių futbolo (SUP polo) varžybos

Kiti renginiai

Tiki Inn „Palūšės regatoje 2021“ pristato naują vandens pramogą – irklenčių futbolą!
Dalyvauti gali visi nuo 10 metų amžiaus, pasiruošę sušlapti ir smagiai pasivaržyti! Komandos bus formuojamos vietoje.
Varžybos vyks nuo 17.00 iki 19.00 senąjame Palūšės paplūdimyje.
Tai intensyviausia populiarėjanti sporto šaka komandinių žaidimų rinkoje.
Irklenčių sportas perėjo į naują lygį – irkluojant žaidžiama kamuoliu!
Šis sporto renginys – atrakcija – skirtas visoms amžiaus grupėms nuo 10 metų. Žaidžiama tar šeimų, kolektyvų, įvairiomis progomis: vasarą atvirame vandenyje, ne sezono metu – baseine. Žaidimui naudojama speciali įranga – pripučiamos irklentės su pelekais abiejuose galuose ir irklai su skyle kamuoliui pagauti.
Žaidimo tikslas – įmušti kuo daugiau įvarčių į varžovo vartus irkluojant specialiu irklu su skyle, į kurią įsodinamas vandens futbolo kamuolys.
Kritimas į vandenį – neišvengiamas ir teisingas!
Varžybose dalyvauja 6 žaidėjai – 3x3 (dvi komandos po 3 žaidėjus) ir bent po vieną papildomą žaidėją ant atsarginių žaidėjų suolelio pakeitimui.
Pagrindinės žaidimo taisyklės:
1. Liesti kamuolį tik su irklu.
2. Kamuolio perdavimas atsiklaupus ar įkritus į vandenį neįskaitomas, kamuolys atitenka varžovui.
3. Tyčinis kamuolio griebimas rankomis arba perdavimas įkritus į vandenį neįskaitomas, kamuolys atitenka varžovui.
4. Fechtuotis irklais draudžiama!
5. Kovoti dėl kamuolio galima tik atsistojus.
6. Tyčia persekiojant ar atakuojant varžovą – kamuolys atitenka varžovui, o žaidėjas gauna priverstinę 1 min. Pertrauką.
7. Vartininko nėra – vartus gina arčiausiai esantis žaidėjas.
8. Vyksta 2 kėliniai po 10 min. Po pirmo kėlinio komandos pasikeičia vartų pusėmis. Tarp kėlinių – 5 min. Pertrauka.
9. Jei žaidimas baigiasi lygiosiomis vyksta 5 min. Pratęsimas. Kiekvienas žaidėjas smūgiuoja iš aikštelės vidurio. Laimi daugiausiai taškų surinkusi komanda.
Irklenčių futbolas – SUP polo pranoksta lūkesčius , abejingų nelieka, azarto „pilnos kelnės“ ne tik žaidėjams, bet ir sirgaliams!