Kino seansas | Šerbūro lietsargiai (Miuziklas, Prancūzija, 1964)

Filmai

Nemokamas kino seansas Paliesiaus dvare!

Šerbūro lietsargiai / Les Parapluies de Cherbourg

Režisierius: Jacques Demy
Vaidina: Catherine Deneuve, Nino Castelnuevo, Anne Vernon
Miuziklas, Prancūzija, 1964, originalo k., lietuvių subt., trukmė 1.31

Pianistas Jean-Marc Luisada yra ištikimas kino gerbėjas, garsėjantis skoningų filmų vakarais savo namuose ar po koncertų. Šią Paryžiumi dvelkiančią tradiciją jis atsiveža ir į Paliesiaus dvarą, kur paskambinęs rečitalį svečius pakvies žiūrėti prancūzų kino klasika tapusio miuziklo „Šerbūro lietsargiai“. Pasak buvusio Jean-Marc Luisada mokinio Viktoro Paukštelio, tai bus neeilinė filmo peržiūra – įsupta į J. M. Luisados pristatymą su subtiliomis asmeninėmis įžvalgomis.

1964 m. filmas „Šerbūro lietsargiai“ Kanuose buvo apdovanotas Auksine palmės šakele, didžiuoju technikos prizu bei OCIC apdovanojimu, 1965 ir 1966 m. nominuotas Auksiniam gaubliui bei pelnęs penkias Oskaro nominacijas.

Filmo aprašymas:
Ženevjeva myli garažo darbininką Gi. Merginos mama, lietsargių parduotuvės savininkė, tokiai draugystei nepritaria. Gi netrukus išvyksta į karą. Ženevjeva laukiasi ir laukti mylimojo jai darosi vis sunkiau – ypač, kai sparną aplink ją rėžia gražuolis deimantų pirklys. Šis miuziklas išgarsino režisierių visame pasaulyje.

Filmo anonsas:
https://www.youtube.com/watch?v=eqzQn15mFao