Loretos ir Vytauto folk džiazo grupė (Lietuva)

Koncertai

Loretos ir Vytauto folk džiazo grupė – unikalus muzikinis projektas, kurį pristato profesionalių atlikėjų grupė: liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė, trombonininkas Vytautas Pilibavičius, džiazo pianistas Edgar Sabilo ir perkusininkas Artūras Maniušis. Drąsus kūrybinis eksperimentas, kuriame dera jautri liaudies dainų poetika, vingri melodika ir moderni harmonija, autentiškai stilistikai artimas dainų atlikimas ir meistriškos džiazo bei šiuolaikinės muzikos interpretacijos. Programoje skamba aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, jaunimo-meilės, vestuvių, šeimos, karo – dainos iš įvairių Lietuvos regionų, taip pat džiazo improvizacijos lietuvių folkloro motyvais. Atlikėjai rengia koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja respublikiniuose ir tarptautiniuose džiazo fetivaliuose.

Projekto „Loretos ir Vytauto folk džiazo grupė“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono ir tradicinio lietuviško rago virtuozas Vytautas Pilibavičius. Pasak muzikanto, šio projekto kompozicijos įvairios savo stilistika, nuotaika, tai – folk, jazz ir fussion muzikos sintezė.

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų dalyvė. Ji mėgsta kūrybinius iššūkius, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas svarbus ir tuo, jog dainininkė dalyvavo jo kūrime.

Džiazo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Gnesino Akademijoje Maskvoje baigęs ir Olandijoje stažavęsis Egdar Sabilo yra profesionalus ir kūrybingas džiazo pianistas, aktyviai dalyvaujantis įvairiuose tarptautiniuose projektuose ir bendradarbiaujantis su žinomais Lietuvos džiazo muzikantais.

Artūras Maniušis mušamųjų instrumentų studijas baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, grojo ansamblyje „Vilniaus mušamieji”, koncertavo su įvairias šalies orkestrais Lietuvoje ir užsienyje.

L. Sungailienė, V. Pilibavičius ir A. Maniušis taip pat yra ir unikalaus kolektyvo „Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ dalyviai.

Programa:

Muzikinė programa „Lioj saudailio, vokaro“:

Čiūž čiūžela - žiemos laikotarpio sutartinės ir dainos aranžuotė, autorius V.Pilibavičius

Augo putins – kompozicija su sutartinės fragmentais, autorius V. Pilibavičius

Kas man supa - rytų dzūkų supuoklinės dainos aranžuotė, autorius V. Pilibavičius

Pjuovė lonkuo šėina - žemaičių šienapjūtės dainos aranžuotė, autorius V. Pilibavičius

Daina Nr. 1. – instrumentinė kompozicija, autorius V. Pilibavičius

Aš išdainiavau vėsas dainelės – žemaičių liaudies daina, solo atlieka L. Sungailienė

Lioj sodai – kompozicija, kurioje panaudota sutartinė „Lioj saudailio, vokaro“ ir paukščių mėgdžiojimai; aranžuotės autorius V. Pilibavičius

Vaikščiuo pana - žemaičių jaunimo-meilės dainos aranžuotė, autorius V. Pilibavičius

Oi, auga auga – Mažosios Lietuvos liaudies dainos kompozicija, autorius V. Pilibavičius

Tilžės miestely - Mažosios Lietuvos krašto karinės-istorinės dainos aranžuotė, autorius V. Pilibavičius

Auga kėime dagilelis – žemaičių našlaičių dainos improvizacija, atlieka L. Sungailienė ir V. Pilibavičius

Daina Nr. 2. – instrumentinė kompozicija, autorius V. Pilibavičius

Pjaun bernielis lonkuo šėina - žemaičių šienapjūtės dainos aranžuotė, autorius V. Pilibavičius

Aš užeisiu ant kalno - suvalkiečių jaunimo-meilės dainos aranžuotė, autorius V. Pilibavičius

Rago šokis - kompozicija vokalui, mediniam ragui, klavišiniams ir perkusijai, panaudoti dainuojamojo folkloro kūrinių fragmentai ir tautosakos improvizaciniai žanrai, autorius V. Pilibavičius

Pasiklausyti:

https://youtu.be/uHdLhtvjY9A
https://youtu.be/pzaHU-17H_I