Medkopio pabaigos šventė "Ulioja bitela"

Šventės

Kaip ir kasmet, žolynams žydint, bitutėms dūzgiant...Ignalinos raj. Stripeikių kaime, senovinės bitininkystės muziejuje rugpjūčio 15 d. medkopio pabaigos šventė "Ulioja bitela"

13.00 val. - iškilmingas šventės atidarymas, Austėjos ir Bubilo dievybių pagarbinimo apeigos, garbių svečių sveikinimai;

12.00 - 17.00 val. bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų mugė, bei amatų kiemai ir kūrybinės dirbtuvės: Kūrybinių dirbtuvių naujienos - Juventa Mudėnienė su "Statom pasakų miestelį" edukacija; meduolių dekoravimas su "Spalvoto meduolio"meduolininkėm Violeta ir Ramune; duonos kelio edukacija su Indre; proginės „Medkopio 2019" monetos kalimas su Mantu; parodomasis midaus virimas ir degustacija su midaus „guru" Eriku; žolynų skulptūrų rišimas su žolynų žinove/ skulptore Viktorija; molinės bitės lipdymas su keramike Jolita; juostų audimas, apyrankių pynimas, vaistingųjų augalų arbatų ragavimas su garsiąja Breidokų šeimyna; tautinis paveldas ginutiškio„Gaidelio žuvienė"; medienos paslapčių išrišimas su Audriumi; šiaudinių sodų rišimas, natūralaus muilo virimas, vilnos vėlimas su Reškutėnų amatų centro bendruomene.

13.00 - 16.00 val. "Pasakiškas piknikas" Ignalinos, Utenos, Zarasų, Molėtų, Visagino, Švenčionių bibliotekų edukaciniai kiemeliai kvies vaikus į „Pasakišką pikniką". Edukaciniuose kiemeliuose bus pristatomi populiarūs vaidybiniai personažai, vaikai bus įtraukiami į edukacijas, kūrybines dirbtuves, interaktyvias viktorinas, vizualinius bei garsinius pasakų skaitymus, žaidimus.

13.45 - 14.15 val. - paskaita smalsiems "Bitės unikalumas". Lektorė vyr. mokslo darbuotoja Laima Blažytė Čereškienė. GTC ekologijos institutas, cheminės ekologijos ir elgsenos laboratorija.

14.30 -15.15 val. - Domanto Razausko subtilios muzikos koncertas;

15.15 val. Medaus skonių fontanas: prezidentinių ir "išmaniojo" srautinio avilio bičių medus bei medaus skonio naujiena „kreminis" medus.

16.00 val. - pas taikias bites svečius džiugins "Baltas Kiras" su unikalia koncertine programa;

SVARBU. Dėl eismo saugumo prašome atvykstančius automobiliais į šventę važiuoti per Ginučius, iš šventės - per Kirdeikius.

P.S renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama Organizatoriai Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija