Paroda „Lietuvių tradiciniai muzikos instrumentai“

Kiti renginiai

Lietuvių tradiciniai muzikos instrumentai, jų gamybos, gyvavimo tradicijos, jais atliekama muzika yra įvairiapusė ir vertinga tautos kultūros paveldo dalis.

Parodoje pristatomi pučiamieji, styginiai, mušamieji, saviskambiai ir dumpliniai liaudies muzikos instrumentai – nuo paprasčiausių, kokius galėjo pasidaryti vaikai ir piemenys, iki sudėtingų, kokius darė įgudę meistrai.

Ignalinos kraštas Lietuvai dovanojo daug iškilių muzikantų, tradicinių muzikos instrumentų meistrų: Juozą Kirką, Joną Lechovicką, Kazį Šuminą, Giliorą Berdikšlį, Fortūnatą Ivanauską, Vilhelmą Kanišauską, Zofiją Musteikienę, Joną Žemaitį. Čia plevenanti gyvenusių ir Lietuvą kūrusių žmonių aura nenugrims į istorijos gelmes, bet taps krašto pasididžiavimu ir sektinais gyvenimo pavyzdžiais.

Ši paroda skiriama Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai. Tikimasi, kad ji prisidės prie instrumentinio muzikavimo tradicijų gaivinimo ir saugojimo, paskatins meistrus daryti senuosius instrumentus, o folkloro ansamblius, tradicinės ir šiuolaikinės muzikos atlikėjus – jais groti.

 

4 d. – rugpjūčio 20 d. Lietuvos nacionalinio muziejaus paroda „Lietuvių tradiciniai muzikos instrumentai“. Parodos atidarymas liepos 4 dieną 16 val.