Penki Pojūčiai Baroke: Paliesiaus Dvaro Konsortas (Lietuva, Italija)

Koncertai

Balandžio 17 d. Paliesiaus dvaro sienos alsuos baroko dvasia.

Barokas – kontrastų, gausybės, didingumo epocha; absoliučių monarchijų ir jų geografinio plėtimo laikotarpis. ,,Stulbinti – tai poeto tikslas“, rašė Giovanni Battista Marino. Šie žodžiai tobulai apibendrina baroko laikotarpio poetiką, kuriai būdingas meno stebuklų kūrimas. Mes taip pat norime jus ,,stulbinti“ pristatydami baroko ypatybes muzikoje, istorijoje ir virtuvėje.

Renginio meno vadovas Christian Frattima renginio svečius kvies ragauti įvairių barokinių skanumynų – austrių, ,,prosciutto‘‘ kumpio, mostardos, šerno šaltienos, barokinės kavos bei šokolado, ir kitų barokui būdingų delikatesų. Apie kiekvieną produktą, jo istoriją ir sociokultūrinę svarbą papasakos Christian.

Taip pat Christian Frattima pirmą kartą Lietuvoje pristatys savo dokumentinį filmą ,,Retorika ir afektai‘‘, kuris bus rodomas italų kalba su lietuviškais subtitrais. Filmo tematika – baroko operos aušra, apogėjus ir saulėlydis, jo – trukmė 40 min.

Sopranai Indrė Anankaitė ir Ieva Barbora Juozapaitytė kartu su Paliesiaus dvaro konsortu seks baroko operos istorija nuo jos atsiradimo Florencijos mieste iki paskutinių žingsnių Venecijoje, Neapolyje ir Londone. Muzikinė kelionė atskleis baroko operos pagrindinius etapus bei jų istorinį kontekstą. Diriguoja, pristato ir vadovauja Christian Frattima.

Po koncerto visus norinčius kviesime mėgautis barokiniais patiekalais, paruoštais Paliesiaus dvaro virtuvėje. Ar žinote, kuo baroko virtuvė skiriasi nuo šiuolaikinės? Kokie prieskoniai bei ingredientai buvo būdingi barokinei virtuvei? Kaip stalas buvo dengiamas baroko laikais? Visa tai ir dar daugiau sužinosite dalyvaudami barokinėje vakarienėje.

Programa:
14:00 | Ekskursija po dvarą;
14:30 | Barokinė degustacija;
15:30 | Dokumentinio filmo ,,Retorika ir afektai” peržiūra;
17:00 | Paliesiaus Dvaro Konsorto koncertas;
18:20 |Barokinė vakarienė;

Pasiklausyti:
https://youtu.be/VqsM68M6kdg
https://youtu.be/36MwzZla2Jg
https://youtu.be/rOVh9GjtcE4
https://youtu.be/p34EmfwsHBs