Prof. Ulrich Urban (fortepijonas, Vokietija)

Muzika

Prof. Ulrich Urban muziką studijavo Leipcigo aukštojoje F. Mendelssohno muzikos mokykloje. Fortepijonu skambinti mokėsi pas Günter Kootz, diriguoti – pas Rolf Reuter. 1969 m. šioje mokykloje U. Urban pradėjo dėstyti, o 1991 m. tapo spec. fortepijono katedros profesoriumi.

Jau pirmieji pianisto atlikti J.S.Bach įrašai sulaukė didžiulio pasisekimo – juos įsigijo daugelis garso įrašų studijų. Prof. U. Urban bendradarbiavo daugiau nei su 40 orkestrų, įskaitant Drezdeno Filharmonijos, Leipcigo Gevandhauzo, Berlyno Simfoninį ir Veimaro Valstybinį orkestrus, taip pat su įvairiais Europos, Pietų Afrikos bei daugeliu Vokietijos radijo orkestrų. Iš 35-ių jo atliekamų koncertų fortepijonui su orkestru 20 įrašyta įvairiose radijo studijose. Negana to, dar reiktų paminėti ir 160 įrašų, kuriuos naudoja skirtingi radijo laidų transliuotojai. Ne kartą buvo pristatyti ir pianisto įrašyti retai atliekamų kompozitorių, kaip antai, Carl Philipp Emanuel Bach, Joseph Haydn, Antonin Dvorak, Hans Pfitzner, Max Reger, Richard Strauss kūriniai, taip pat specialiai išleistos Leipcigo Blüthnerio ir Irmlerio instrumentų gamintojų kompaktinės plokštelės.

Paminėtini ir prof. U.Urban iš užmaršties prikelti anglų kompozitoriaus, artimo Siegfrid Wagner bičiulio, Clement Harris (1871-1897) kūriniai ir šiuolaikinių autorių – Elizabeth Austin, Erle Ninow, Gernot Grohs – fortepijono muzikos įrašai.

Taip pat prof. U. Urban koncertinę pianistinę veiklą lydi dirigavimas. Daugiausia muzikantas bendradarbiauja su vidurio Vokietijos orkestrais.

Pianistas koncertavo daugelyje Europos šalių, Japonijoje, Pietų Amerikoje, Pietų Afrikos Respublikoje, scenoje yra muzikavęs su daug iškilių instrumentalistų ir dainininkų. Plačiame prof. U. Urban repertuare svarbiausią vietą užima XIX ir XX a. sandūros kompozitorių kūryba.

Koncerto programa:
W. A. Mozart – Sonata C-Dur, KV 330
Elizabeth Austin – Puzzle – Préludes ca.
Richard Wagner – Sonata As-Dur, dedikuota Mathilde Wesendonck
Ludwig van Beethoven – Sonata f-moll, op. 57 „Appassionata“


KONCERTO PASIŪLYMAI:
https://paliesiausdvaras.lt/koncertai/prof-ulrich-urban-vokietija/

BILIETŲ KAINOS:
8,5 - 21€