Riikka Hakola: Opera Gala. Violetta’s dream (Suomija)

Koncertai

Riikka Hakola: Opera Gala. Violetta’s dream (Suomija)

Metropolitan operos žvaigždė Riikka Hakola stulbina savo milžiniška tarptautine karjera, kurios viršūnėje – pasirodymai Niujorko „Metropolitan Opera“ su žymiausiais operos solistais.

Šį rudenį į Paliesiaus dvarą atvykstanti Riikka Hakola trupė kviečia pasinerti į daugiadimensinį operos vizijų pasaulį ir išvysti naujausią kolektyvo darbą „Opera Gala. Violetta’s dream“. Unikalus operos šou yra skirtas nedidelėms, kamerinėms erdvėms – magiški balsai, temperamentingi personažai ir netikėti vaizdiniai. Žadama nuausti subtilų meninių pojūčių tinklą su netikėtais siužetiniais vingiais ir interaktyviais sprendimais.

Vienas garsiausių suomių sopranų mus kviečia ne šiaip pažvelgti į operą, o tapti jos dalimi.

Niujorko Metropolitan operos solistė Riikka Hakola, kurios balsas jau 15 metų skamba tarp Suomijos nacionalinės operos teatro sienų, klausytojų širdis pavergė savo aksominiu sopranu, kuris „kibirkščiuoja ir žėri įvairiausiomis vaivorykštės spalvomis“, rašo kritikai. Per savo solinę karjerą atlikėja apkeliavo beveik visą pasaulį. Ji koncertavo su žymiais orkestrais ir dainininkais Skandinavijoje, Anglijoje, Vokietijoje ir JAV. Jos atliekamos partijos skambėjo „Metropolitan Opera“ Niujorke ir Didžiajame Maskvos teatre. Violeta iš „La Traviatos“, Dona Ana bei Dona Elvyra iš „Don Žuano“, Rosina iš „Sevilijos kirpėjo“ bei daugybė kitų gerai žinomų solo partijų puošia šios atlikėjos repertuarą. Ji žinoma tiek dėl solinių pasirodymų su tarptautinį pripažinimą pelniusiais orkestrais bei žymiomis operos žvaigždėmis, tokiomis kaip Placido Domingo ar Ana Netrebko, tiek ir dėl rečitalių.

Riikka Hakola labiausiai garsinantis vaidmuo – Violeta iš „La Traviatos“, kurį ji atliko Stokholmo bei Kopenhagos karališkosiose operos teatruose, Oslo nacionaliniame operos teatre bei daugybėje kitų pasaulinio garso scenų. Riikka Hakola dainuoti mokėsi Sibelijaus akademijoje Helsinkyje, vėliau studijas tęsė Londone, Berlyne, Niujorke bei Milane. Po studijų ji laimėjo pirmąją Kangasniemio konkurso premiją debiutuodama Gaetano Donizetti trijų dalių operoje „Lučija di Lamermur“ ir taip pradėdama savo svaiginančią karjerą ne tik Suomijoje, bet ir visame pasaulyje. Jos unikalus ir stiprus balsas įkvėpė ne vieną kompozitorių specialiai jai kurti dainas ir orkestro kūrinius. Naujausias atlikėjos darbas yra Hannah Clavarin vaidmuo Suomijos nacionalinės operos pristatomoje operetėje „Linksmoji našlė“. Ji taip pat dalyvauja įvairiuose televizijos projektuose bei laidose.

Kompozitoriai: G. Verdi, G. Puccini, G. Donizetti, F. Lehar..