Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Septintasis Alexander Paley muzikos maratonas "Šubertiada Paliesiuje"

Koncertai

Džiaukitės rudens pradžia su nuostabios muzikos gausa!
Pasaulinio lygio fortepijono virtuozas Alexander Paley ir trys kiti talentingi atlikėjai rugsėjo 13 d. Paliesiaus dvaro publikai pristatys septintąjį muzikos maratoną. Šįkart jo tema – F. Schuberto kūryba.

F. Schubertas yra vienas svarbiausių kompozitorių muzikos istorijoje. Nors jis gyveno trumpai ir mirė labai jaunas, sukūrė nepaprastai daug muzikos ir, pasak A. Paley, kone visi jo kūriniai yra šedevrai. Būdamas gyvas, kompozitorius nebuvo labai žinomas – didžiulės šlovės sulaukė tik gerokai po mirties. Muziką jis daugiausia rašė jaukiems muzikiniams susibūrimams – salonams, pasirodymams draugų kompanijoje. Šį intymų jausmą galėsite pajusti ir „Šubertiadoje Paliesiuje“. Per vieną dieną ir tris koncertus suskambės praktiškai visi didžiausi kompozitoriaus šedevrai – didingi fortepijoniniai trio, sonatos, kūriniai fortepijonui keturioms rankoms ir daug daugiau.

„Ši muzika, nepaprastoji F. Schuberto muzika, gali rasti kelią į kiekvieno širdį – ir muzikantų, ir ne“, – sako pianistas Alexander Paley, kuriam groti F. Schuberto muziką bei suburti muzikos mylėtojus Paliesiaus dvare kiekvieną kartą yra didelis džiaugsmas.

Alexander Paley – ugningasis fortepijono virtuozas savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Publika jam ploja atsistojusi, o kritikai negaili pagyrų. Svajonė skambinti fortepijonu užgimė jau ankstyvoje vaikystėje, kai jaunasis pianistas nekantraudamas laukė galimybės pirmą kartą prisiliesti prie pianino „Belarus“ klavišų. Gausybe pasaulinio lygio apdovanojimų įvertintas pianistas savo pasirodymus yra surengęs prestižiškiausiose koncertų salėse ir festivaliuose: „Radio France“, „Théâtre des Champs-Élysées“, „Salle Pleyel“, „Salle Gaveau“ (Paryžius), „Grands Interprètes“ (Lijonas), Lilio fortepijono festivalis, Bezansono operos teatras, „Leipzig Gewandhaus“, „Concertgebouw“ (Amsterdamas), „Laeiszhalle“ (Hamburgas), koncertų salės Kinijoje ir kt. Tarp Niujorko, Paryžiaus ir Vilniaus gyvenantis pianistas kasmet surengia apie 80 koncertų visame pasaulyje.

Pei-Wen Chen, gimusi Taipėjuje, Taivane, vos baigusi fortepijono studijas debiutavo prestižinėje Niujorko koncertų salėje „Carnegie Hall“. Tarptautinių konkursų laureatė, koncertavusi Europoje ir kituose žemynuose, dirbo su daugeliu žymių atlikėjų, tarp jų: Licia Albanese, Elly Ameling, Regina Resnik, Jon Vickers, Evelyn Lear, Deborah Voigt ir kt. Ji koncertuoja ir su savo vyru Alexander Paley. Dirbo „Metropolitan Opera“ ir „Amato Opera“, dirigavo operoms, dėstė JAV universitetuose, buvo tarptautinių konkursų žiuri narė.

Raimondas Butvila – smuikininkas, nuo 1993 m. dirbęs Karakase, Venesueloje: buvo koledžo muzikos direktorius, universiteto profesorius. Grįžęs į Lietuvą 2011 m., dabar yra VDU Muzikos akademijos profesorius. Nuo 2013 m. aktyviai bendradarbiauja su Alexander Paley: rečitaliai, koncertai su VDU kameriniu orkestru, dalyvavimas festivaliuose Prancūzijoje.

Marius Dominykas Sakavičius, gimęs 1994 m., violončelininkas, baigęs M. K. Čiurlionio menų mokyklą bei VDU Muzikos akademiją. Dalyvavęs tarptautiniuose konkursuose, grojęs solo su orkestrais, yra „Vytautas Magnus Trio“ narys, bendradarbiauja su „Šeiko šokio teatru“. Koncertavo Lietuvoje, Lenkijoje, Estijoje, Portugalijoje, Izraelyje ir kt.

ATLIKĖJAI:
Alexander Paley (fortepijonas), Pei-Wen Chen (fortepijonas), Raimondas Butvila (smuikas), Marius Dominykas Sakavičius (violončelė)

PROGRAMA:

11:00 | Rytinis koncertas

Fortepijoninis trio Nr. 1, B-dur, D.898

I. Allegro moderato

II. Andante un poco mosso

III. Scherzo. Allegro

IV. Rondo. Allegro vivace

Notturno Es-dur, D.897 fortepijoniniam trio

Sonatensatz, B-dur, D.28 fortepijoniniam trio

15:00 | Dieninis koncertas

Arpeggione Sonata a-moll, D.821

I. Allegro moderato

II. Adagio

III. Allegretto

Sonata smuikui ir fortepijonui „Grand Duo“ A-dur, D.574

I. Allegro moderato

II. Scherzo: presto

III. Andantino

IV. Allegro vivace

Fantazija f-moll, D.940 fortepijonui 4 rankom

I. Allegro molto moderato

II. Largo

III. Scherzo. Allegro vivace

IV. Finale. Allegro molto moderato

Divertissement à la hongroise g-moll, D.818 fortepijonui 4 rankom

I. Andante

II. Marcia: Andante con moto

III. Allegretto

19:00 | Finalinis koncertas

Rondo D-dur, D.608 fortepijonui 4 rankom

Sonata fortepijonui Es-dur, D.568

I. Allegro moderato

II. Andante molto

III. Menuetto: Allegretto – Trio

IV. Allegro moderato

Fortepijoninis trio Nr. 2, Es-dur, D.929

I. Allegro

II. Andante con moto

III. Scherzando. Allegro moderato

IV. Allegro moderato

Informacinis partneris:
LRT, LRT KLASIKA