ĮĖJIMAS NEMOKAMAS
Rugpjūčio 26 d.
13 val. Dūkšte šokio trupės ULNA edukacija „Atrask judesį savyje“
Tai kūrybiškas įveiklinimas pasitelkiant šiuolaikinį šokį, judesio improvizaciją ir kūrybines užduotis. Judesys aštrina suvokimą ir greitina reakcijas, taigi kūrybinių judesio susitikimų metu stiprinama trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis, kuriami nauji ryšiai smegenyse.
Taip pat vystomi socialiniai įgūdžiai, komunikabilumas, plečiamas bendraminčių ratas. Kartu mokomasi ne tik šokti, kurti, improvizuoti, bet ir bendrauti bei bendradarbiauti, savo mintis reikšti laisvai žodžiu ir kūnu.
Siekiama ugdyti kūrybingą ir savimi pasitikinčią asmenybę, atskleisti kiekvieno individualumą, gabumus, laukiant teigiamo grįžtamojo ryšio vaikų emocinei sveikatai.
18.30 val. Linkmenyse šokio spektaklis „Norėčiau būt paparčio žiedu“, kurį atliks šokio teatro AURA šokėjai. Šis spektaklis inspiruotas gamtos.
Kantriai įsikibę į žemę šaknimis auga medžiai. Pažaboti gamtos stichijas reikia laiko, prisitaikymas prie aplinkos lėtas ir meditatyvus. Šis gamtos įkvėptas spektaklis – apie medžius, arba apie žmones, kurie gyvybiškai reikalingi vieni kitiems tam, kad bendrautų, kvėpuotų, veiktų, išliktų ir nepailsdami ieškotų savo paparčio žiedo.
Choreografija | BEA DEBRABANT (PRANCŪZIJA)
Muzika | Dhafer Youssef „Soupir Eternal“, Hessien „Placing Shells“.
Rugpjūčio 27 d.
19 val. Šeiko šokio teatro instaliacija „Salos“.
Ši instaliacija – duoklė Neringos istorijai, dabarčiai ir rūpestį keliančiai ateičiai. Nidos švyturyje įsikūrusios „Salos“ kviečia pasinerti į stichišką būseną, kuriamą iš minimalistinės muzikos, judesio, šviesų ir abstrakčių kostiumų. Įžengus į erdvę, apima laipsniško užpustymo jausmas – tarsi būtum smėlio laikrodžio viduje. Žiūrovą pasitinka audra, ausis pasiekia iš smilčių ir violončelės beriama meditatyvi muzika, o ją papildo gyvai griežiama violončelė. Žymios kompozitorės Žibuoklės Martinaitytės minimalistinė kompozicija sudėliota iš analoginių smėlio ir violončelės garsų ir daugiakanaliu garsu užpildo visą švyturį.
Laiptų pakopose pasitinka žmones primenančios figūros, tačiau jų tapatybės tarsi ištrintos, o kūnus palaipsniui pasiglemžia smėlis. Nors laiptai veda aukštyn, nuojauta sako, kad pranykimas smėlyje neišvengiamas. Taip instaliacija įtraukia į sapnišką ir poetišką būvį, kuriame tarsi atsikartoja Neringos legendos ir istorija. Tik dabar salą pila ne milžinė Neringa, o neatsakingi turistai, užpusto ne smėlis, o šiukšlės.
Pasitelkdamos Kuršių nerijos pavyzdį, „Salos“ klibina tvarumo, aplinkos apsaugos ir žmonijos ateities temas.
Kompozitorė | Žibuoklė Martinaitytė
Violončelininkas | Karolis Vaičiulis / Marius Sakavičius
Choreografė | Agnija Šeiko
Scenografė | Sigita Šimkūnaitė
Dalintis nuoroda el. paštu