Šv. Kryžiaus išaukštinimo atlaidai Dūkšte

Religiniai

Rugsėjo 15 d., 12 val., kviečiame dalyvauti Šv. Kryžiaus Išaukštinimo Atlaiduose Šv. Stanislovo Kostkos bažnyčioje, Dūkšte.

13:15 val. bažnyčioje skambės muzikinis sveikinimas, kurį atliks svečiai iš Vilniaus. Tai operos ir baleto teatro solistas, baritonas Rokas Šveisteris ir dainininkės Justina Šveisterė – sopranas bei Eglė Šlimaitė – sopranas. Jiems talkins Vytautas Kazėnas.

Šv. Kryžiaus išaukštinimo šventė giliai įsišaknijusi Bažnyčios istorijoje. Šv. Elenai atradus kryžiaus, ant kurio buvo nukryžiuotas Jėzus, dalelių, tai pirmąkart buvo paminėta 365 m. rugsėjo 14 d. Šį įvykį netrukus ėmė minėti viso pasaulio krikščionys, o VII a., atgavus persų pagrobtas kryžiaus relikvijas, jis buvo pavadintas Kryžiaus Triumfo (Išaukštinimo) švente.

Tad švęskime šiandien tą Kryžiaus šventę. Suklupkime prie kryžiaus, pažvelkime į nukryžiuotą Jėzų ir klausykimės, ką Jis mums pasakys.

,,Nuoširdžiai visus kviečiame apsilankyti ir smagiai praleisti laiką, pasidalyti širdžių šiluma, gerumu ir šypsenomis“, – kvietė Dūkšto laisvalaikio organizatorė Jūratė Rudokienė.