Tempora mutantur: Lietuvos kamerinis orkestras ir Tadas Motiečius (akordeonas, Lietuva)

Koncertai

Su Lietuvos kameriniu orkestru pasirodo jaunasis akordeonininkas Tadas Motiečius. Baigęs studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ir Karališkojoje Danijos muzikos akademijoje, šiuo metu atlikėjas aktyviai koncertuoja, taip pat savo žiniomis dalijasi dėstydamas akordeono meną. Būdamas dešimties pradėjęs groti akordeonu, šiandien T. Motiečius yra daugelio svarbių tarptautinių konkursų Čekijoje, Latvijoje, Italijoje, Estijoje, Lenkijoje, Baltarusijoje, Kinijoje laureatas ir diplomantas. „Šiuo instrumentu galima groti ir labai rimtus, akademinius kūrinius. Akordeono repertuaras yra kraštutinis – arba linksmos vestuvinės melodijos, arba labai modernūs kūriniai. Aš renkuosi antrąjį kelią“, – sako T. Motiečius. Tačiau nereikia manyti, kad akademinė, moderni muzika gali būti tik rimta.

Šio vakaro programoje – nuotaikingos Richardo Galliano, Andreos di Giacomo kompozicijos, Arvydo Malcio Koncerto akordeonui ir styginių orkestrui III dalis ir Josepho Haydno Simfonija Nr. 64 A-dur.

Profesoriaus Sauliaus Sondeckio (1960–2004 m. meno vadovas ir dirigentas) įkurtas Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) yra vienas iškiliausių ir labiausiai pasaulyje įvertintų Lietuvos kolektyvų. 1960 m. balandžio 23-iąją į pirmą repeticiją susirinkęs ir tų pačių metų spalio 30-ąją į savo pirmąjį koncertą pakvietęs LKO netruko pelnyti publikos bei kritikų pripažinimą ne vien gimtojoje Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų.