Vakaras Paryžiuje / INESA Linaburgytė (sopranas)

Koncertai

INESA LINABURGYTĖ (sopranas)
LINAS DUŽINSKAS (fortepijonas)

Koncerto data: 2019 06 22
Koncerto laikas: 16h
Bilieto kaina: 8,5 - 21 EUR

Prancūzų kompozitorių vokalinės muzikos šedevrai

Nuostabusis miestas Paryžius, visais laikais buvo menininkų traukos centru į kurį plūsdavo neramios sielos, kad miesto grožio, jo poetikos ir sentimentalumo įkvėpti, prabiltų aukščiausia – Meno kalba. Paryžiaus salonuose 19 amžiuje žinomos damos organizuodavo muzikinius vakarus, o visų laikų menininkai Paryžių apdainavo kaip Meilės miestą, tad ir mūsų šio vakaro saloninės dvasios koncertas taip pat kalbės apie Meilę, svarbiausią ir galingiausią jausmą pasaulyje…

Inesa Linaburgytė – studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. V. Daunoro ir doc. N. Mameniškienės kl.), stažavo Maskvos Didžiajame teatre (2005). Apdovanojimų dainininkė pelnė tokiuose tarptautiniuose konkursuose, kaip „Belvedere“ (Austrija), J. Vytuolo (Latvija), o konkurse „Voci Verdiane città di Busseto“ (Italija) laimėjo specialųjį prizą ir koncertinį turne po Japoniją. Nuo 1992 m. atlikėja yra Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistė. Jos kūrybinėje biografijoje – per 40 vaidmenų. Dainininkės karjerą pradėjusi kaip mecosopranas, I. Linaburgytė vėliau ėmėsi naujo – dramatinio soprano – repertuaro. Kaip sopranas ji sėkmingai debiutavo atlikdama Turandot vaidmenį G. Puccini operoje „Turandot“. Be operinių vaidmenų I. Linaburgytės repertuare gausu stambios formos bei kamerinių kūrinių. Solistė daug koncertuoja (Japonija, Turkija, Taivanas, JAV, Europos valstybės), dažnai pasirodo Lietuvos nacionalinio, valstybinio simfoninio orkestro programose, yra kviečiama dainuoti Latvijos nacionalinio operos ir baleto bei Grazo (Austrija), Pforzheim (Vokietija) operos teatrų pastatymuose. I. Linaburgytė 2012-aisiais metais įkūrė ,,Vilniaus kamerinę operą’’, yra jos vadovė, o 2013 m. debiutavo kaip režisierė (G. Puccini „Toska“, g.Verdi ,,Aida’’, V.Bellini ,,Norma’’),. 2014 m. žymi Lietuvos operos solistė I. Linaburgytė apdovanota Vytauto Didžiojo ordino Riterio kryžiumi.

Linas Dužinskas studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (prof. B. Vainiūnaitė kl.), tobulinosi tokių garsių profesorių kaip A. Bondurianskij, L. Gergieva, V. Atlantov, G. Djupsjobachka meistriškumo kursuose Rusijoje ir Suomijoje. L. Dužinskas yra nuolatinis operos primadonos Nomedos Kazlauskaitės-Kazlaus scenos partneris, o taip pat akompanuoja žinomiems menininkams Inesai Linaburgyti, Ignui Misiūrai, Aušrai Cicėnaitei, Nijolei Kniūkštaitei-Vaičiulienei, Antanui Zakarauskui, Viktorijai Miškūnaitei, Laimonui Masevičiui, Glebui Pyšniakui ir kt. Pianistas koncertavo daugelio Europos mietų scenose, buvo kviečiamas pasirodyti muzikos festivaliuose „Usedomer“ (Vokietija) bei „Suggia“ (Portugalija). L. Dužinskas yra LRT Kultūros kanalo laidos „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ redaktorius bei kompaktinių plokštelių serijos „Lietuvos didieji“ bendraautorius, vienas iš prodiuserių ir leidėjų.

Koncerto programoje:
F.Liszt ,,Oh, quand je dors‘‘
F.Poulenk ,,Les chemins de l‘amour‘‘
J.Massenet ,,Elegie‘‘
J.Massenet ,,Serenade andalouse‘‘
P.Čaikovski ,,Den‘ li carit‘‘ ( ar diena atėjo)
P.Chaikovsky ,,sred shumnogo bala‘‘( baliaus sukury)
P.Chaikovsky ,,Noch‘ ‘‘ (Naktis)
G.Mahler ,,Lieder eines fahrenden Gesellen‘‘ (keliaujančio pameistrio dainos‘‘ keturių dainų ciklas.
R.Strauss ,,Allerseelen‘‘
R.Strauss ,,Cecilie‘‘

Daugiau informacijos apie atlikėjus:
https://lt.wikipedia.org/wiki/Inesa_Linaburgyt%C4%97
https://www.facebook.com/aiste.miknyte.3
https://www.muzikusajunga.lt/nariai/linas-duzinskas

Pasiklausyti:
https://www.youtube.com/watch?v=EDbxPL0xbnQ
https://www.youtube.com/watch?v=j2RhMcg_hms

Atvykusiems į koncertą su vaikais iki 7 metų, koncerto metu pageidaujantiems siūlome Vaikų darželio paslaugą (nemokamai)

50% nuolaida bilietams taikoma senjorams, moksleiviams ir studentams.