Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Edukacinės programos ir užsiėmimai Tiki Inn

Čia yra ką veikti visais metų laikais! Jaukūs namai, gardus maistas, įtraukiančios veiklos – viskuo pasirūpinta! Atvykite ir mėgaukitės aktyviu poilsiu įvairiose erdvėse – patirkite kas dar nepatirta, atraskite save ir kitus, tapkite kūrybos proceso dalimi!

Pasiūlymai moksleiviams, šeimoms, draugų grupėms, darbo kolektyvams

Įvairių menų užsiėmimai (pasirenkant keletą iš pasiūlytų) bei aktyvus poilsis gamtoje:

  • Ebru menas

Ebru menas – tapymas ant vandens – gyvuoja daugiau nei 500 metų. Tai tapymo  procesas, kurio metu piešinys specialiais dažais kuriamas ant jūros dumbliais sutirštinto  vandens, po to jis perkeliamas ant popieriaus. Vandens paviršiuje teptukais paskirstomi  dažai, sukuriamas vaizdas, vėliau ant piešinio dedamas popierius, kuriame lieka autoriaus  darbas. 

Ebru meno unikalumas ir išskirtinumas yra tas, jog to paties pakartoti antrą kartą nebeįmanoma. Galutinį rezultatą pamatai tik perkėlus paveikslą ant popieriaus. Tačiau  ypač svarbus pats procesas. Vanduo žmogų veikia raminamai, o abstraktūs, tarsi savaime  gimstantys spalvoti kūriniai pašalina piešti nepratusiųjų nerimą suklysti. Tai viena iš pagrindinių sąlygų, leidžiančių šią techniką naudoti kaip terapiją įvairioms amžiaus  grupėms. 

Tapymas ant vandens vertas jūsų dėmesio, nes: 

* Tai vienintelė unikali meno rūšis, nereikalaujanti meninių ar kitų su kūrybą susijusių gebėjimų;  

* Kūrybiniame procese naudojamos tik natūralios, žmogaus sveikatai nekenksmingos  priemonės, gaminamos rankomis pagal senas technologijas;  

* Vandens paviršiuje sukurtas vienetinis paveikslas perkeltas ant papiruso išsinešamas su  savimi;  

* Tai efektyviausias emocinis poilsis visiems. 

* Programos dalyviams papildomų priemonių edukacijos metu turėti nereikia, viskas bus  suteikta. 

* Programos trukmė - 2 valandos.

  • Fraktalų piešimas

Fraktalų piešimas - magiškas kelias į save per spalvas ir formas. 

Šis metodas turi raktą, kuriuo galime iššifruoti piešinyje užkoduotą informaciją. Ją mums  suteikia piešinio linijos, pasirinktos spalvos. 

Tai nuostabi ir iki elementarumo paprasta metodika, kuri tiks net ir tiems, kurie paskutinį kartą pieštukus laikė mokykloje ir visuomet manė, kad piešti tiesiog nemoka. Patikėkite,  jūsų fraktalas jums pavyks, o jo gražumas ir unikalumas jus nustebins. Tuo ir ypatinga ši  terapija, nes čia kiekvienas yra sėkmingas ir unikalus savo gyvenimo menininkas. 

Kuo naudingas fraktalinis piešimo metodas? 

• Galimybę susijungti su pasąmone ir geriau pažinti save 

• Galimybę atskleisti ir vystyti savo vidinius talentus 

• Kūrybiškumo skatinimą 

• Galimybę surasti savo tikrą pašaukimą 

• Nusiraminimą ir nuotaikų harmonizavimą 

• Santykių su aplinkiniais ir šeima gerinimą 

• Emocinių ir psichologinių problemų diagnozavimą bei korekciją • Nuorodas, į kurias kūno dalis ar organus derėtų labiau atkreipti dėmesį, norint  išvengti fizinių negalavimų, o taip – jų gijimo skatinimą 

• Norų išsipildymą 

• Ir dar daug kitų nuostabių dalykų, dėl kurių šią terapiją išbandyti tikrai verta ir labai  įdomu. 

* Programos dalyviams papildomų priemonių edukacijos metu turėti nereikia, viskas bus  suteikta.  

* Programos trukmė - 2 valandos.

  • Vilnos kelias

Vilna - viena seniausių neaustinių medžiagos formų, kuriai pasigaminti nereikia naudoti  jokių rišamųjų elementų, tik mechaninio darbo, karščio ir vandens. Ir rezultatas  garantuotas - tvirtas vilnos pluoštas. 

Vilnos vėlimas tai ypatinga patyriminė veikla, kurios proceso metu jaučiamas  nusiraminimas, nuotaikos pagerėjimas. Tai pati tikriausia, senolių išbandyta, natūrali  terapija. Terapinis poveikis aiškinamas tuo, kad pirštų galuose yra susikoncentravę nerviniai taškai, o vėlimo procesas vyksta rankų pagalba, nuolat (per trintį) stimuliuojant  nervinius centrus. Harmonijos pojūtį paryškina lietimasis su natūralia medžiaga – vilna. Tik  natūrali vilna turi ypatybių susivelti, formuoti veltinį. Yra du vilnos vėlimo būdai – sausas ir  šlapias. Užsiėmimo metu galėsite išbandyti tradicinį (šlapiąjį) vilnos vėlimą karštu  vandeniu ir muilu. Šlapiuoju būdu vilna veliama muilo pagalba. Muilas paskirstomas ant  vilnos ir trinties pagalba išgaunamas vienalytis pluoštas. Pajusite vilnos vėlimosi  galimybes. Pasigaminsite muilą, akinių ar telefono dėklą.  

* Programos dalyviams papildomų priemonių edukacijos metu turėti nereikia, viskas bus  suteikta. 

* Programos trukmė - nuo 1- 4valandų.

 

Švenčių laukimas

Advento/ Velykų papočiai, tradicinių patiekalų gamyba, namų puošybos elementų kūrimas Kalėdoms/ Velykoms, aktyvus poilsis gamtoje.

 

Atsiliepimai

Komentuoti