Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Ginučių vandens malūnas

10 populiariausių objektų

Vandens malūnas Ginučiuose pritraukia tiek norinčius pasimaudyti ir pasigrožėti šiuo saugomu objektu, tiek norinčius susipažinti su malūno technologijos ypatumais.

Ginučių vandens malūną XIX a. antroje pusėje pastatė dvarininkas Gimžauskas iš Linkmenų, į talką pasikvietęs kelis ūkininkus. Tačiau šiuo malūnu ne visi buvo patenkinti, nes per jį buvo užtvindyti valstiečių dirbami laukai, todėl vyko valstiečių ir Gimžausko vietiniai teismai. Po Gimžiausko mirties visas malūnas atiteko kaimui. Per karą daugelis aplinkinių malūnų buvo sudeginti arba nugriauti, todėl čia malti grūdų žmonės atvažiuodavo iš atokiausių vietovių.  Ant sienų malūno patalpose kabantys tautodailininko Petro Gaižučio paveikslai byloja apie įvairiausius pasakojimus ir legendas, susijusius su malūnu. Apie 1968 m. sugedus malūno įrangai, malūnas nustojo veikęs, o 1978 m. malūną nupirko Ignalinos turistinė bazė ir pradėjo jį remontuoti. Šiuo metu malūnas saugomas valstybės ir priklauso Aukštaitijos nacionalinio parko direkcijai, čia įrengtas įrenginių muziejus.

Ginučių vandens malūno muziejinė ekspozicija nuo spalio 1 d. iki balandžio 30 d. priims tik iš anksto užsiregistravusias užsakomąsias ekskursijas (grupėmis). Dėl ekskursijų į Ginučių vandens malūno muziejinę ekspoziciją kreiptis tel. nr. +370 62846478,+370 (386) 47478 arba el.paštu [email protected]

Kitu laiku grupės priimamos tik pagal išankstinį užsakymą.

Lankymas suaugusiems - 1,2 Eur; moksleiviams, studentams, pensininkams, neįgaliesiems - 0,6 Eur; ikimokyklinio amžiaus vaikams - nemokamai.

Gido paslauga grupei iki 10 žmonių – 10 € arba 1 € asmeniui, kai grupė didesnė nei 10 žmonių.

Papildoma informacija

Bilietus į Ginučių vandens malūno ekspoziciją galite įsigyti ir TIKETA

Atsiliepimai

Komentuoti