Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Miško parko takas

Gamta, apžvalgos aikštelės, pažintiniai takai, piliakalniai

Ignaliniečių labai mėgstamoje pasivaikščiojimų vietoje – gražiame pušyne prie Palaukinio ežero – sukurtas miško parkas jau kviečia ir pažintiniam poilsiui. Šalia parko takų, poilsio aikštelių ir terasų pastatyti informaciniai stendai pasakojo apie turtingą šio miško gamtinę įvairovę, augančius retus ir naudingus augalus, paukščių rūšis.  

Įrengiant parką, tvarkant želdynų vietovę siekta didinti teritorijos patrauklumą, sudaryti geresnes sąlygas poilsiui, laisvalaikiui, pažinimui ir tuo pačiu išlaikyti kuo mažesnę intervenciją į gamtą, nepažeisti natūralios šios vietos gyvavimo raidos, nesutrikdyti biologinės įvairovės vystymosi. Kaip sako specialistai, miškuose vyksta mums nematomi,  gyvybiškai svarbūs procesai ne tik pačiam miškui, bet ir miestui, žmogui. Kuriant Ignalinos miško parką naudotos tik natūralios medžiagos. Dauguma takų nutiesti naudojant sukietintą dangą, bet yra ir takas, išpiltas medžio žieve. Jis veda pro rąstų ir šakų rietuvę. Mirę medžiai – maistas, namai ir slėptuvė daugybei miško organizmų. Šiame miške, po džiūstančių pušų žieve, gyvena retos, saugomos tikro Lietuvos girių relikto – Šneiderio kirmvabalio lervos. 

Atlikti tyrimai parodė, kad šioje vietovėje gyvena 25 sausumos ir vandens paukščių rūšys. Paukščiams medžiuose įkelta 17 inkilų. Miške gali pamatyti, išgirsti kikilį, margaspalvę musinukę, strazdą giesmininką, juodąją zylę ir kt. Ant ežero bangų supasi gulbės, didžiosios antys, antys klykuolės, ausuotasis kragas, laukys… Gausi ir augalijos pasaulio įvairovė. Informaciniuose stenduose aprašyti naudingi, vertingi, saugotini augalai: siauralapis gaurometis, raudonuogis šeivamedis, dirvinė buožainė, paprastoji juodgalvė, dvilapė medutė ir kiti. Teritorijos šiaurinis kraštas, ežero pakrantė, pasižymi statokais šlaitais bei skirtinga augmenija. Prie ežero auga juodalksniai, aukščiau – gražus pušynas. Pakrantės zonoje įrengtos poilsio aikštelės su terasomis ramiam poilsiui, taip pat  vieta, iš kurios patogu žiūronais stebėti paukščius. Į poilsio aikštelę pakrantėje veda laiptai, taip norima apsaugoti šlaitą nuo erozijos. 

Parke yra ir senosios miesto žydų kapinės, todėl viename iš informacinių stendų pasakojama Ignalinos miesto istorija, kuri neatsiejama nuo čia gyvenusių žydų kilmės pirklių ir amatininkų. 1931 m. Ignalinoje gyveno 1538 miestelėnai, kurių dauguma buvo žydai. Deja, Holokaustą išgyveno tik apie 20 žydų. Dalis jų prisijungė prie Ignalinos apylinkėse pokariu aktyviai veikusių partizanų būrių. 

Miško parko tako schema:

 

Atsiliepimai

Komentuoti