Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Skulptūra "Mergaitė" (,,Žuvėdrytė")

Skulptūros

Kontaktai

Ignalinoje dažnai pasigirsta minčių, kad  tokiose gražiose, žaliose miesto erdvėse labai trūksta mažosios architektūros elementų, skulptūrų, galinčių labiau atskleisti šio jaukaus, nedidelio, ežerais apsupto miestuko savitumą. Žinoma, yra senoji akmeninė ,,Ramybė“, ,,Dviratininkas“ (aut. J. Grunda), miesto simboliu tapusi medinė Ignalinos legendos skulptūra (aut. G. Černius), bet taip norisi dar kažko naujo, laisvo, žaismingo, patraukiančio dėmesį... Ir štai pastaruoju metu ignaliniečiai vis išgirsta apie gražius planus ir net penkias, profesionalių menininkų sukurtas  skulptūras, kurios jau šį rudenį papuoš miestą. Prasidėjusią vasarą pasveikino pirmoji jų. Tai skulptoriaus Alberto Danilevičiaus ,,Mergaitė“, kurią jis su meile vadina Žuvėdryte. Tokia miela ir subtili, labai kukliai stovinti visai šalia Laisvės aikštės esančiame skverelyje.

Šią žiemą sukurtos Alberto Danilevičiaus nendrinės skulptūros puošia Lūšių ežero pakrantę Palūšėje, o dar vienas naujojo penketuko jo kūrinys atsiras kuriamame miesto parke prie Palaukinio ežero. Ignalinai taip pat kuria skulptoriai Kęstutis Musteikis, Liutauras Griežė, Arvydas Ališanka ir ignalinietis Raimondas Žievys. Tikimasi, kad įvairiose vietose atsiradę meno staigmenos suteiks miestui naujų spalvų ir dar daugiau patrauklumo.

Šios meninės  veiklos – tai projekto ,,Menų gaudyklė. Kūrybinių rezidencijų tinklo išvystymas Ežerų krašto regione" dalis. Projektas įgyvendinamas pagal programą ,,Kultūra“, kurią finansuoja Islandija, Lichtenšteinas ir Norvegija. Projekto partneriai VšĮ „Euroregiono Ežerų kraštas direktorato biuras“, Ignalinos krašto muziejus, Visagino kultūros centras, Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Utenos kraštotyros muziejus, VšĮ „Kuri veikia“, Simbahollin (Islandija).

Atsiliepimai

Komentuoti