Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

1 dienos baidarių maršrutas Kiaunos upe

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Vidutinis
18 km
2 val.
Maršruto danga

Nors Kiaunos upės maršrute nerasime daug lankytinų vietų, rekomenduojame baidarių nuomą Kiauna, nes ji – viena labiausiai vingiuotų Rytų Aukštaitijos upių. Ji driekiasi Labanoro miškais bei pelkėmis dėl to plaukimas baidarėmis Kiauna yra labai smagus.

Plaukimas 1-os dienos 18 km

Baidarių žygį Kiaunos upe patogiausia pradėti nuo Pakiaunio kaimo gale esančio tilto. Nuo jo, leiskite baidares Kiauna žemyn. Nuo čia prasideda Kiaunos kraštovaizdžio draustinis. Plauksite, stebėdami gražias Kiaunos upės pakrantes, miškus ir pelkių augmeniją. Jeigu plauksite pavasari, kol pakrantės dar neapžėlusios nendrėmis, galėsite pamatyti įspūdingo dydžio bebrų „namus“, padarytus iš dumblo, šakų, vandens žolių ir kitų gamtinių medžiagų. Praplauksite šalia Kiaunos upės įsikūrusius nedidelius ir jaukius Stirninės, Jakutiškio, Vasiuliškės, Žvirbliškės, ir Kūrinių kaimus.

„Ekstremaliausia“ ir įspūdingiausia plaukimo baidarėmis Kiaunos upe dalis prasideda nuo Vasiuliškio kaimo ir tęsiasi iki Kūrinių kaimo tilto. Šioje, mišku srovenančioje Kiaunos upės vagos atkarpoje teks įveikti apgaulingus, sraunius upės vingius ir medžių užvartas. Vietomis teks laviruoti tarp akmens riedulių. Ši vieta – viena populiariausių tarp tų vandens turizmo aistruolių, kuriems patinka apsivertus su baidare maudytis Kiaunos upės vandenyse.

Praplaukę po Kūrinių kaime esančiu tiltu, jungiančiu Molėtų – Ignalinos kelią, kokius 2 km plauksite Kiaunos vaga, kurią supa medžių įrėminti upės krantai. Iš pradžių vaga labai vingiuota, paskui – tiesi, papuošta gražia medžių alėja, kuri kartu su upe tarsi įsilieja į nedidelį Gilūto ežerą.

Įplaukę į Gilūtą baidares nukreipkite į kairę, rytų kryptimi ir apie 0,6 km plaukite iki protakos, jungiančios Gilūto ir Sekluočio ežerus. Šiuose ežeruose tikriausiai teks susidurti su šių vandenų šeimininkėmis – gulbėmis. Šie karališkieji paukščiai, pasitikdami svečius, visada demonstruoja savo grožį...

Ežerus jungiančios protakos pradžios dešinėje pusėje žaliuoja nedidelė, jauki pievelė, auksu švyti smėlėtas upės dugnas. Puiki vieta atokvėpiui ir maudynėms! Pasidžiaukite ja ir išlikite ekologiški. Gamtos mylėtojai, visi vandens turistai, labai prašome šią vietą palikti švarią ir tvarkingą.

Praplaukę 800 m ilgio ežerus jungiančią ir nendrėmis apaugusią protaką pateksite į Sekluočio ežerą. Plaukite išilgai ežero, rytų kryptimi. Ne veltui šis ežeras taip pavadintas – juo plaukiant baidarės dugnas sieks vešlią seklaus ežero augmeniją. Nuplaukę gerus 0,75 km iki ežero pabaigos sukite į dešinę, pietų kryptimi, ir plaukite iki pat upės ištakų.

Kiaunos upės dalis, ištekanti iš Sekluočio, kartais vadinama Kernauja. Iš karto už Sekluočio ežero yra Kuklių kaimas, išsidėstęs abipus upės krantų. Kuklių kaime yra patogi finišo vieta. Išsilaipinti galima dešinėjė upės pusėje esančioje pievelėje, prieš betoninį tiltą.

Jeigu dar pakankamai turėsite entuziazmo, keliaukite iki Žeimenos upės. Plauksite pušynais besidriekiančia Kiaunos upės vaga. Kai nukeliausite 2 km, sulėtėjusi upės tėkmė jus atplukdys iki Kiaunos upės žiočių. Kiauna – pirmasis, dešinysis Žeimenos upės intakas. Į Žeimeną ji įteka 4,30 km žemiau Žeimenos upės ištakų, prasidedančių Žeimenio ežere.

Finišas

Į Žeimeną įplauksite ties Kiaunos ir Žeimenos upių santakoje įsikūrusiu Šakališkės kaimu. Santakoje pasukite į kairę. Finišuoti galima Šakališkės kaime, paplaukus apie 400 m nuo santakos, arba Kaltanėnų miestelyje, esančiame 3 km nuo santakos. Jeigu žygį užbaigsite Kaltanėnuose, galėsite pasigėrėti gražia, raudonų molio plytų neogotikinio stilaus Kaltanėnų bažnyčia, pastatyta 1903 – 1909 m.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones