Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Žiedinis 25 km dviračių maršrutas Aukštaitijos nacionaliniame parke

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
26 km
8.5 val.
14
Maršruto danga
15% Asfaltas
15% Žvyrkelis
60% Miško kelias

Palūšė - Puziniškis. Maršruto pradžia prie Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro. Išvažiavę į Lūšių gatvę sukite dešinėn Ignalinos link. Kaimo gale sukite kairėn į aikštelę prie paplūdimio. Pravažiavę aikštelę keliu kirskite upelį. Takeliui palei Lūšių ežerą keliaukite iki Meironų kaimo. Pakeliui galite apžiūrėti medinius stogastulpius. Privažiavę asfaltą kelionę tęskite per Meironų kaimą. Jo gale asfaltuotas kelias baigiasi ir prasideda žvyrkelis. Už 200 m nuo asfalto dangos pabaigos į kairę atsišakoja keliukas į Meironų stovyklavietę. Keliaudami tiesiai maždaug už 1,2 km kairėje pravažiuosite atokvėpio vietą prie Asalnų ežero. Pravažiavę dar 500 m nuo atokvėpio vietos išvysite nuorodą link Asalnų pušies. Dar už 1 km pasieksite sankryžą, joje sukite kairėn. Iki Puziniškio lieka apie 1,30 km. Iš miško išvažiuosite į laukymę, kurioje įsikūręs Puziniškio kaimas.

Puziniškis - Salos II. Kaimo gatvės gale ant skardžio auga ąžuolas. Nuo ąžuolo grįžkite į kaimo pradžioje esančią sankryžą ir sukite kairėn į šiaurę vedančiu keliu. Už 200 m. jis šakojasi, laikykitės kairės pusės. Kelias veda palauke, o už 400 m. staiga suka dešinėn į mišką. Maždaug už 1 km privažiuosite tiltą į Salas. Dešinėje keliuko pusėje - Puziniškio piliakalnis. Pervažiavę tiltą sukite dešinėn ir važiuokite Linkmeno ežero pakrante. Maždaug už 700 m. bus sankryžą. Į vakarus einantis kelias veda į Ladakalnį. Laikykitės kairės, maršrutas veda į pietus link Salų II etnografinio kaimo. Vietomis miško keliukas tampa vos matomas, tačiau neišsigąskite. Netrukus jis išveda iš miško ir atveda į Salų II kaimą.

Salos II - Palūšė. Kaime privažiuosite sankryžą, joje sukite į kairę ir važiuokite apie 1 km iki Salų kaimo. Salų kaimo kryžkelėje sukite į dešinę. Už 500 m. išvažiuosite į laukymę, prasidės Antalksnės kaimo sodybos. Laikykitės pagrindinio žvyrkelio ir keliaukite iki sankryžos, joje sukite dešinėn. Už 200 m. pasieksite sankryžą, joje laikykitės kairės. Nuo Antalksnės iki pagrindinio kelio apie 0,5 km. Sankryžoje sukite į kairę. Už 1,5 km kairėje kelio pusėje yra atokvėpio kaikštelė, nuo kurios atsiveria nuostabi panorama. Už 4,5 km privažiuosite sankryžą, joje sukite kairėn. Už 600 m pervažiavę tiltą sukite kairėn į Šakarvos stovyklavietę. Už stovyklavietės keliukas veda tolynį mišką. Šiuo keliuku keliaukite 1 km. Išvažiavus iš miško ir pravažiavus sodybą kelias daro staigų posūkį į dešinę. Nuo šio posūkio keliukas veda tiasiai į Palūšę.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones