Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Naujos edukacijos šeimai

Pristatome naujas edukacines programas skirtas šeimoms. Atvykite į Ignalinos kraštą. Pamatykite, pajauskite, išmėginkite...

 „Kelionė geležinkelio istorijos bėgiais“

 Tai edukacinė ekspozicija skirta visoms amžiaus grupėms ir interaktyviai supažindinanti muziejaus lankytojus su geležinkelių paveldo istorija. Edukacinę ekspoziciją sudaro unikalūs, interaktyvūs eksponatai – informatyvūs stendai, magnetiniai žaislai, magnetinės lentos, kubai leidžiantys kiekvienam keliauti geležinkelio istorijos bėgiais ir pačiam pajusti istorijos savitumą.

Mediniai kubai, kuriais žaidžiama dėlionės principu, leidžia pažinti geležinkelių stočių kompleksų pastatus (vandens bokštus, depus, keleivių namus ir pan.)

Medinė magnetinė lenta „Traukinys“, ant kurios galima ne tik piešti su specialiu rašikliu, bet ir ant lentos dėti magnetines figūras, skaičius, raidžių rinkinius. Taip sukuriami įdomūs edukaciniai sprendimai leidžiantys labiau įsigilinti į kelionę „geležinkelio bėgiais“. Šis užsiėmimas tinka net vaikams nuo 3 metų.

Magnetinis žemėlapis su ženklais leidžiantis dėlioti ir sužinoti, kokios stotys buvo geležinkelio Sankt Peterburgas–Varšuva kelyje.

Informatyvūs stendai su išsamia informacija, pasakoja apie geležinkelių paveldą, apie geležinkelių plėtros poveikį žmogui, statiniams, struktūroms bei aplinkai. Supažindinama su plačiuoju ir siauruoju geležinkeliu ir su urbanistiniais  geležinkelių stočių kompleksų ypatumais.

Programa skirta iki mokyklinio amžiaus vaikams,  1 – 12 kl. moksleiviams, mokytojams, šeimoms, suaugusiems. 

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: nuo 30 min. iki 1 val.

Ateities g. 43, Ignalina

www.ignalinoskrastomuziejus.lt

+37038653147; +37067501098

 

„Kūrybinės dirbtuvės – apyrankių gamyba“

Šios edukacijos metu pasinersite į užburiantį kūrybinį procesą, sužinosite apie apyrankių tautinę simboliką ir ženklus, pynimo reikšmę, galėsite nusipinti ne tik spalvotą apyrankę iš virvelių, bet ir įvairių spalvų odines ar medžiagines apyrankes. Edukacija puoselėja gamybos rankomis techniką, lavina kūrybiškumą ir saviraišką.

Programa skirta 5- 12 kl. moksleiviams

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: 45 min.

Ateities g. 43, Ignalina

www.ignalinoskrastomuziejus.lt

+37038653147; +37067501098

 

 „Lietuvių liaudies dailės ornamentai ir simbolika“ 

Lietuvių tautodailėje gausu ornamentų ir simbolių. Jais buvo dekoruojami baldai, drabužiai, pastatai ir kiti įvairūs buities daiktai, o kiekvienas simbolis turėjo savo reikšmę. Spalvos taip pat buvo neatsiejama tautodailės dalis. Šio užsiėmimo metu susipažinsite su ornamentais ir simboliais, spalvų reikšme, dekoruosite lininį maišelį Ignalinos krašto audinių raštų motyvais, atskleisite savo kūrybinius sugebėjimus ir lavinsite vaizduotę.

Programa skirta visų amžiaus grupių lankytojams.

Edukacinio užsiėmimo trukmė: iki 30 min.

Ateities g. 43, Ignalina

www.ignalinoskrastomuziejus.lt

+37038653147; +37067501098

 

„Eksponatas pasakoja“ 

 Programos tikslas – skatinti mokinių domėjimąsi krašto istorija, patrauklia forma supažindinti juos su ekspozicijoje surinktais  senoviniais buities rakandais, ugdyti aktyvumą, kūrybiškumą, atskleisti praeities ir šiuolaikinio pasaulio sąsajas. Organizuoti mažiesiems lankytojams dienas muziejuje.  Praktinės užduotys –  piešimas, viktorina.

Programa skirta pradinių klasių moksleiviams ( 1 – 4 kl. ).

Užsiėmimai vedami atsižvelgiant į dalyvių amžių.

Edukacinių užsiėmimų trukmė: nuo 30 min. iki 1  val.

Ateities g. 43, Ignalina

www.ignalinoskrastomuziejus.lt

+37038653147; +37067501098

 

„Vaško kumelaitė, lino uodegaitė“

Programos aprašymas: Edukacijos metu dalyviai susipažins su gryno vaško žvakių liejimu ir šio amato tradicijomis. Taip pat sužinos, kaip liejamos tradicinės senovinės žvakės, kaip paruošiamas vaškas ir iš kokių siūlų daromas dagtis.

Dalyviai patys išbandys žvakių gamybos būdus (lieti, mirkyti, pilti ant dagčio).

Po edukacijos visų laukia aptarimas prie puodelio arbatos iš Ceikinių karšte išdžiovintų žolynėlių ir natūralaus vietininių bitininkų surinkto medaus.

Programa skirta visoms amžiaus grupėms

Dalyvių skaičius: iki 10

Edukacijos trukmė: 60 min.

Bažnyčios g. 18, LT-30185 Ceikinių k., Ignalinos raj.

Ignalinos rajono kultūros centras, Ceikinių padalinys

Tel. nr. +370 609 83356;

El.paštas [email protected]

 

Edukacinė popietė "Tverečiaus pirkioje"

Programos aprašymas: Renginyje „Karpiniai iš popieriaus vėl atgyja“ Dalia Pajėdienė nori kiekvienam įrodyti, jog kruopščiai ir kantriai padirbėjus žirklutėmis, galima ne tik smagiai laiką praleisti, bet ir savo buitį papuošti.

Tel. nr.+370 618 38599

 

Atsiliepimai

Komentuoti