Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Pagauk Kalėdinę nuotaiką Ignalinoje

Kai iškrenta pirmasis sniegas, visur sužiba spalvotos lemputės, pradeda kvepėti Kalėdomis. Magišką laukimo džiaugsmą ypač sustiprina laikas, praleistas kuriant rankų darbo dovanas, prasmingai leidžiant laiką kartu su artimiausiais žmonėmis, klausantis muzikos, kuriant savo kalėdinę pasaką.

Kviečiame šiuo šventiniu laikotarpiu atvykti į Ignaliną ir, sugavus čia tvyrančią kalėdinę nuotaiką, patupdyti ją į savo širdį, kaip ugnies liepsnelę į žibintą, kad ji šviesdama rodytų kelią didžiosios metų šventės link.

Besimėgaudami gražiu žiemos peizažu, leiskitės į nuostabų nuotykį, supintą iš kalėdinių žibintų spindesio ir šilto bendravimo su artimaisiais.

Molio lipdymo ir glazūravimo edukacija

Vienas iš būdų sukurti unikalias dovanas šeimai ir draugams yra dalyvavimas molio lipdymo ir glazūravimo edukacijoje keramikos studijoje „MolioMinkis“. Čia kiekvienas gali pasinerti į fantazijos pasaulį, į minkšto molio gabalėlį sudėti savo mintis ir savo rankomis sukurti dovaną artimam žmogui arba puošmeną savo namams.

Gruodžio 9 d. 12 val. Adresas: “MolioMinkis”, Salelės g. 3, Senasis Daugėliškis, Ignalinos r. Edukacija mokama, registracija tel. +37062671027, el.paštu [email protected]. 55.339581, 26.272387 (WGS)

Kūrybinės veiklos Ceikiniuose

Jei molis Jums prie širdies nelimpa, gal būt išsirinksite kitą kūrybinę veiklą. Gruodžio 16 d. 14 val. Ignalinos rajono kultūros centro Ceikinių padalinyje (Bažnyčios g. 16, Ceikinių k., Ignalinos r.) bus vedamos kelios edukacijos: žvakių liejimo, spalvotų druskų, gėlyčių gaminimo iš pistacijų lukštų ir lėlyčių-pakabukų gaminimas iš siūlų. Edukacijos nemokamos, registracija tel. +370 609 83356, el. paštu [email protected].

Ignalinos krašto muziejaus edukacijos

Jei šįmet norite ypatingai gražiai pasipuošti savo namus, Jūsų lauks edukacijos Ignalinos krašto muziejuje. Čia išmoksite pinti tradicinį advento vainiką, kuris taps neatsiejama šeimos šventės dalimi, sužinosite, kaip senovėje buvo puošiami namai ir pasigaminsite kalėdinių žaisliukų, išsiųsite laišką Kalėdų Seneliui. Tai puiki galimybė pasidalinti savo svajonėmis ir prisidėti prie šventiškos aplinkos kūrimo.

Gruodžio 2 d. 13 val. Edukacinis užsiėmimas „Advento vainiko pynimas“,
Gruodžio 5 d. 12 val. Edukacinis užsiėmimas ,,Papuoškime namus Kalėdoms"
Gruodžio 8 d. 11 val. Edukacinis užsiėmimas ,,Išsiųsk linkėjimą"
Gruodžio 13 d. 11 val. Edukacinis užsiėmimas ,,Papuoškime namus Kalėdoms"

Ignalinos krašto muziejus, Ateities g. 43, Ignalina. Edukacijos mokamos, būtina išankstinė registracija tel. +370 386 53 147 arba el. paštu [email protected], 55.343515, 26.160208 (WGS)

Eglutės žaisliukų gamybos dirbtuvės mažiesiems

Gruodžio 5 d. Ignalinoje bus ypatinga diena, kuomet Mažylių skaitykla kvies visus mažuosius ir jų šeimas dalyvauti kūrybinėse kalėdinių žaisliukų dirbtuvėse.

Edukacija nemokama. Adresas: Ignalinos rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Atgimimo g. 20, Ignalina.; 55.340991, 26.160043 (WGS)

Šakočio kepimas

Restorane „Romnesa“ vykstanti edukacinė programa "Šakočio kepimas" - tai tikra kalėdinės šventės magija: židinys, ugnis, kepamas šakotis, jo ragavimas su arbata. Šviežias šakotis - tai ne tik šventė gomuriui, bet ir nuostabi šventinio stalo puošmena.

Užsakomoji edukacija (dėl laiko susitariama). Adresas: restoranas “Romnesa”, Centro g. 3, Strigailiškis, Ignalinos r. Edukacija mokama. Užsakymai priimami ir papildoma informacija teikiama: telefonais: 8 600 26354, 8 606 11315 ir el. paštu [email protected]; 55.340033, 26.134680 (WGS)

Kalėdų laukimas Paliesiaus dvare - vaškinių žaisliukų ir žvakių gamybos dirbtuvės

Ar jau esate buvę Ignalinos rajone esančiame Paliesiaus dvare? Tai ne tik senove ir aristokratiška prabanga alsuojantis pastatas ir klasikinės muzikos šventovė. Gruodžio 9 d. jame veiks vaškinių žaisliukų ir žvakių gamybos dirbtuvės. Be kalėdinių žaisliukų liejimo eglutės puošimui, išmoksite pasigaminti ir keletą vaškinių žvakių, kurių šiluma galėsite džiaugtis ant savo Kūčių stalo. Taip pat skanausite iš medingųjų augalų pagamintą arbatą, degustuosite su meile pagamintus bičių produktus ir sužinosite, ar Kūčių naktį galima išgirsti kalbančias bites!

Gruodžio 9 d., 13 val. Vaškinių žaisliukų ir žvakių gamybos dirbtuvės, Dvaro g. 7, Paliesiaus k., Ignalinos r. Edukacija mokama, būtina išankstinė registracija el.paštu [email protected]; 55.250688, 26.478463 (WGS)

Asalnų stovyklavietė: kadaginė pirtis

Advento laikotarpis gali būti atgaiva ne tik dvasiai, bet ir kūnui. Tikra kadaginė pirtis - tikras malonumas! Jį galite patirti Asalnų stovyklavietėje. Kadagio šakomis smilkomi ir apvalomi namai, o kadagio uogos, šaknys ir spygliai - naudingi mūsų organizmui. Kadagio vantos pirtyje ne tik turi malonų kvapą, bet ir atgaivina visą kūną akupunktūros principu. Šis užsiėmimas puikiai tiks tiems, kurie nori atsipalaiduoti, pasijusti kaip naujai gimę ir įkvėpti šventinės nuotaikos.

2 d. 15 val. Vieta - Asalnų stovyklavietė, Linkmenų miškas, Ignalinos r. (55.357938, 26.042262 (WGS)). Paslauga mokama, būtina išankstinė registracija tel. 8 624 85481.

Kūčiukų kepimo edukacija Naujajame Daugėliškyje

Kviečiame kūčiukus išsikepti kartu su Daugėliškio krašto bendruomene! Vykdami į edukacinę programą nepamirškite šiltai apsirengti, nes kūčiukus kepsite lauke esančioje ypatingoje krosnyje. O kuo ji ypatinga? Sužinosite atvykę!

Gruodžio 20 d. nuo 12 val. iki 17 val. Adresas: Mokyklos g. 1, Naujasis Daugėliškis, Ignalinos r. Edukacija mokama. Būtina išankstinė registracija el. paštu: [email protected].

Įamžinkite šventines akimirkas fotosesijoje

Nuotrauka - tai įamžinta akimirka, turinti galią sukelti prisiminimus, nukelti į praeitį. Išsinuomokite fotostudiją, kad įamžintumėte savo Kalėdų laukimo akimirkas Ignalinoje.

Šalia Ignalinos, Ažušilėje esančioje sodyboje lankytojų laukia kalėdinė fotostudija. Fotosesija storai apsnigtų eglių fone, šalia beužšąlančio ežero, jaukiai išpuoštoje, lemputėmis tviskančioje lauko terasoje - čia kalėdinę nuotaiką pagausite ir ją įamžinsite ilgam - ji liks nuotraukose, Jūsų šeimos albume.

Dėl laiko susitariama užsakymo metu. Adresas: P. D. Zubrickų sodyba, Būdakalnio g. 2, Ažušilės k., Ignalinos r. Paslauga mokama, būtina registracija tel. +37068833550 arba žinute Facebook puslapyje “P.D.Zubrickų sodyba”, 55.355431, 26.222035 (WGS)

Šventiniai renginiai

Ignalinoje visą gruodį ore sklandys kalėdinė nuotaika. Gruodžio 9 d. visi kviečiami į Kalėdų eglės įžiebimo šventę miesto aikštėje, kurioje šurmuliuos šventinė mugė, veiks Kalėdų senelio paštas, vyks kūrybinės dirbtuvės, teatralizuota eglutės įžiebimo programa ir koncertas. Laiškus Kalėdų seneliui mažieji galės išsiųsti ir Ignalinos kultūros centro fotoerdvėje gruodžio 12, 14, 19 ir 21 d. nuo 16 iki 18 val. Kalėdų antrąją dieną nepraleiskite visų ignaliniečių kasmet laukiamo, visada spalvingo ir įdomaus Ignalinos mėgėjų meno kolektyvų koncerto Ignalinos kultūros centre. Šiais metais renginio tema - “Sniego karalienė XXI”. Šventiniai renginiai vyks visame Ignalinos rajone. Juos rasite apsilankę Ignalinos rajono turizmo informacijos centro tinklapyje www.ignalina.info.

Ignalinoje kalėdinis laikotarpis ne tik dovanoja žavingus žiemos vaizdus, bet ir kviečia dalyvauti įvairiose edukacinėse programose, kūrybinėse dirbtuvėse, šventiniuose renginiuose. Tai puiki galimybė prisijaukinti šventinę dvasią ir advento laikotarpį praleisti šiltai bendraujant su artimaisiais, kuriant kalėdines dovanas ir bendrus prisiminimus.

Jūsų kelionių po Ignalinos kraštą vedlys www.ignalina.info

Atsiliepimai

Komentuoti