Alytaus miesto teatro spektaklis „FREELANCERIAI“ – nuotoliniu būdu!

Spektakliai

SPEKTAKLĮ GALIMA BUS ŽIŪRĖTI TIK TIESIOGIAI. JIS NEBUS IŠSAUGOTAS VĖLESNEI PERŽIŪRAI. TAIP PAT PAVĖLAVUS NEBUS GALIMYBĖS ATSUKTI NUO PRADŽIŲ (na, kaip ir tikrame teatre: pavėlavai - ir viskas :) )

Projekto „TEATRO GENAS“ paskutinis spektaklis – nuotoliniu būdu!
Lapkričio 13 d. 15 val. ir 18 val.
IGNALINOS RAJONO KULTŪROS CENTRO Facebook paskyroje ir internetinėje svetainėje https://www.irkc.lt/projektai/teatro-genas/

Alytaus miesto teatras
Ion Sapdaru
„FREELANCERIAI“

Režisierė Agnė Dilytė
Tai socialinis groteskas pagal Lietuvoje kol kas nestatytą žymaus rumunų aktoriaus, režisieriaus, dramaturgo Ion Sapdaru (g. 1961 m.) pjesę „Freelancer Story“, parašytą 2016 metais.
Istorija atveria menininkų skaudulį – nereikalingumo dramą. Pjesės herojams, pradedantiems aktoriams, kaip ir daugybei šiuolaikinių nepriklausomų kūrėjų, tenka rinktis – išduoti savo meninius idealus bei principus ar siekti išgyventi, dažniausiai pralaimint konkurencinėje kovoje.
Iki graudulio komiškos realybės situacijos, kai jauni aktoriai, vietoj trokštamų vaidmenų profesionaliojoje scenoje, vaidina gyvas skulptūras parke, kai juos išgarsina ne aukštos meninės vertės darbas, o netikėtas skandalas, kai po pasaulį keliauja ne su pripažinta teatro trupe, o dirbant juodžiausius darbus, jų nepalaužia.
Jaunų menininkų varomoji jėga – begalinis tikėjimas, atkaklumas, siekis realizuoti meninius sumanymus ir jaunatviškas maksimalizmas. Pirmyn veda troškimas pasipriešinti esamai politinei, kultūrinei santvarkai bei stipri ir nuoširdi meilė vienas kitam. Spektaklyje atskleista aukštesnė meilės forma, atveriama gili nesavanaudiško jausmo tema.