Andrius Žlabys (fortepijonas, JAV / Lietuva), Justinas Žlabys (smuikas, JAV / Lietuva)

Koncertai

VIETŲ SKAIČIUS RIBOTAS!

MUMS RŪPI JŪSŲ SVEIKATA! Norėdami užtikrinti visas įmanomas saugumo priemones, į Paliesiaus dvarą Jus pakviesime atvykti anksčiau - likus 1,5 - 2 val. iki koncerto ir atliksime NAUJOS KARTOS ITIN PATOGŲ NEMOKAMĄ COVID-19 testą, kurio mėginio nereikia imti iš nosiaryklės - jokio diskomforto.

APIE:
Birželio 26 d. į Paliesiaus dvaro koncertų salę PASAGA sugrįžta Lietuvoje visuomet laukiamas, JAV gyvenantis pianistas Andrius Žlabys!

Daugeliui pažįstamas kaip išskirtinis menininkas, kuriam būdinga savita garso filosofija ir tiesiog puikios klasikos bei šiuolaikinių kūrinių fortepijonui interpretacijos, prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visaapimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą.

A. Žlabys fortepijono meno išvyko studijuoti į JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais. Daugybės tarptautinių konkursų laureatas savo koncertus rengia tokiose pasaulinio garso salėse kaip „Avery Fisher Hall“, „Lincoln Center“, „Concertgebouw“, „Carnegie Hall“, „Phillips Collection“, „Teatro Colón“, „Wigmore Hall“, „Vienna’s Musikverein and Suntory Hall“ ir pan. O tarp muzikantų, su kuriais jam teko kartu dirbti, spindi tokie vardai, kaip Yuri Bashmet, Hilary Hahn, Gidon Kremer ir daugelis kitų.

Šįkart Paliesiaus dvare pianistas Andrius Žlabys pasirodys ne vienas – koncerto klausytojai turės progą stebėti jautrią ir ypatingą akimirką, kai scenoje pianistui pritars jo sūnus – smuikininkas Justinas Žlabys.

Justinas Žlabys gimė Niu Heivene, Konektikute. Muzika jį lydėjo nuo pat vaikystės, jaunasis smuikininkas augo muzikantų šeimoje. Mokytis groti smuiku „Music Haven“ mokykloje Justinas pradėjo sulaukęs vos 4-erių metų.

Ankstyvojo muzikinio išsilavinimo metu Justinas aktyviai koncertavo vietinėje bendruomenėje – Veteranų ligoninėse, senelių namuose, mokyklose, bibliotekose ir pan. Nuo 2020 m. Justinas mokosi Bostono „Walnut Hill“ menų mokykloje.