Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Goldbergo variacijos: Dmitri Levkovich (fortepijonas, Ukraina / Kanada)

Koncertai

Ukrainoje gimusio, Kanadoje gyvenančio pianisto ir kompozitoriaus Dmitrijaus Levkovičiaus pasirodymai giriami už „neeilinį meninį išprusimą“ (vokiečių dienraštis „Frankfurter Allgemeine Zeitung“) ir „muzikos supratimą, toli lenkiantį daugumą jo bendraamžių“ („American Record Guide“). O originalios jo kompozicijos sulaukė „Philadelphia’s Broad Street Review“ įvertinimų už „nuoširdžias melodijas“ ir „didžiules emocines bangas“.

Tarp naujausių D. Levkovičiaus pasirodymų – E. Griego koncertas su Drezdeno filharmonijos orkestru, F. Liszto Pirmasis fortepijoninis koncertas Berlyno filharmonijos Didžiojoje salėje, debiutas Ravinijos festivalyje ir 2-ajame tarptautiniame Mariinsky Tolimųjų Rytų festivalyje. Dmitrijus dalyvavo „ARTE TV“ laidų „Stars of Tomorrow“ (liet. „Rytojaus žvaigždės“) ir „Living the Classical Life“ (liet. „Gyventi klasikos gyvenimą“) interviu cikluose. Jo debiutinis Rachmaninovo 24 preliudų įrašas visame pasaulyje sulaukė kritikų pripažinimo ir pelnė 2016 m. Tarptautinės klasikinės muzikos apdovanojimo (ICMA) nominaciją.

Jis yra atlikęs daugiau kaip 30 skirtingų fortepijoninių koncertų su tokiais orkestrais kaip Klivlendo orkestras, Kinijos nacionalinis, Drezdeno filharmonijos, Gulbenkiano, Frankfurto HR radijo, Mariinsky, Slovakijos filharmonijos ir Jutos simfoninis orkestras, diriguojant V. Gergievui, J. Lingui, G. Pehlivanianui, V. Spivakovui, M. Stenzui ir S. Weigle’ui. Jis koncertavo Frankfurto „Alte Oper“ didžiosiose salėse, Pekino nacionaliniame scenos menų centre, Berlyno filharmonijoje, Gulbenkiano fonde, Maskvos konservatorijoje, Eliziejaus laukų teatre, Varšuvos filharmonijoje, taip pat Marijos teatro koncertų salėje ir „Carnegie Hall“ salėje.

D. Levkovičius 11 metų tobulino fortepijono įgūdžius pas Sergejų Babajaną, o kompozicijos įgūdžius „Curtis“ muzikos institute JAV. Jis yra daugiau kaip 20 tarptautinių pianistų konkursų laureatas, tarp jų Kinijos, Klivlendo, Vokietijos pianistų, Ginos Bachauer, Jose Iturbi ir Vandomo premijų laureatas. Atlikėjas yra pelnęs daugybę „publikos numylėtinio“ apdovanojimų ir specialių prizų, ypač už geriausią F. Chopino kūrinių atlikimą.

2021 m. rudenį D. Levkovičius gastroliavo Šveicarijoje su Beethoveno „Imperatoriškuoju“ koncertu, koncertuodamas Bazelio ir Berno filharmonijos salėse. Tą patį sezoną jo atlikti F. Chopino Koncerto Nr. 1 su „Sinfonia Toronto“ ir S. Rachmaninovo Antrojo koncerto su Baden Badeno simfoniniu orkestru (Frankfurto „Alte Oper“ salėje) pasirodymai buvo transliuojami internetu. Pastaruoju metu muzikantas sulaukia pripažinimo ir kaip kompozitorius. Kitų metų balandį Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras atliks jo „Fantasia“ fortepijonui ir orkestrui, o liepą jo fortepijoninis trio skambės prestižiniame Verbjė festivalyje Šveicarijoje.

PROGRAMA

F. Chopin –
Barcarolle, Op. 60 in F sharp Major
Etude Op.10, No.4 in C sharp Minor
Etude Op.10, No.5 in G flat Major “Black Keys”

F. Schubert – Sonata in A minor, D.784
Allegro giusto
Andante
Allegro Vivace

A. Schulz-Evler / J. Strauss – Concert Arabesque on By the Beautiful Blue Danube

PERTRAUKA

J. S. Bach – Goldberg Variations, Aria and 30 Variations, BWV 988

PASIKLAUSYTI
https://youtu.be/kK-c0UCOlnM
https://youtu.be/Pf-aQxucz-Q