Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Kadaginė pirtis

Kiti renginiai

Lietuviškos pirties tradicijos pasižymi gausiu augalų panaudojimu sveikatos stiprinimui ir gerinimui. Būtent kadagį/ėglių pasirinkome neatsitiktinai.  Tai visą laiką žaliuojantis spygliuotis augalas, prisitaikęs augti skirtingose klimato juostose nuo atšiaurios Arkties iki subtropikų Afrikos. Apie jo naudą žmonės žino jau nuo senų senovės… Kadagio šakomis smilkomi ir apvalomi namai, o kadagio uogos, šaknys ir spygliai - naudingi mūsų organizmui. Nepamirštame ir kadagio vantos pirtyje, kuri ne tik turi malonų kvapą, bet ir atgaivina visą kūną akupunktūros principu.
Sakoma, kad miško oras yra tūkstantį kartų grynesnis už miesto orą, o kadagyno oras - tiek pat kartų grynesnis už miško orą.  Taip yra dėl to, kad kadagiai išskiria į orą fitoncidus, kurie veikia dezinfekuojančiai ir apvalo aplinką. Ir spėkit, kur auga daug kadagių? O gi aplink Asalnų pirtį. Kviečiame gyvai patirti ir daugiau sužinoti apie šį jėgos augalą.

Užėjimai:

Pažintis su kadagiu

I - pirmo garo ritualas, švelnus vantos prisilietimas

II - druska ir meditacija

III - vantų ir kadagio šokis
maudynės vandenyje

IV - savarankiškas užėjimas

Viso: 6 vietos

Būtina išansktinė regisstracija: https://docs.google.com/.../1pjM2jfv8H4nGKBLaHlgbwC8.../edit

Kaina: 40€ (pirties programa, pirties nuoma bei vakarienė, kadaginės vaišės bei dovanos)

Dėmesio: galimas pervežimas iš/iki Ignalinos geležinkelio stoties. Dėl kainos tartis asmeniškai.

Nakvynė: galima nakvynė tipyje arba kupole. Teirautis [email protected]

Ką pasiimti?
- Pirties drabužius, jei yra poreikis (rekomenduojame natūralių medžiagų pvz.: skarą. Jei neturite, pasiimkite atskirų dalių maudymosi kostiumėlį, pirties sijoną, glaudes)
- 2-3 rankšluosčius
- Chalatą
- Šiltas kojines ar megztas tapkutes, kurias dėvėsite tarp užėjimų
- Šlepetes

VEDLIAI:
Eglė Šilininkaitė
- Asalnų stovyklavietės įkūrėja, puoselėtoja. Perkūnijos pirties mokyklos absolventė, kuriai pirtis turi gilią prasmę bei reikšmę, tad nėra tik vieta nusiprausti. Eglė veda privačius bei grupinius pirties ritualus ir programas, kviesdama pakeliauti per gyvenimiškus pokyčius, pabūti tyloje bei “atnaujinti sielą”.

Tadas Baltakys - keliautojas, edukatorius, istorijų pasakotojas, žygių ir įvairių socialinių projektų organizatorius bei dalyvis. Didžiąją gyvenimo dalį praleidžia gamtoje bei praktikuoja "Tensegrity" meną (pažodžiui tension - įtampa, integrity - vientisumas, vienuma). Pirtelės metu asistuoja Eglei ir veda į vidinę kelionę per meditaciją bei garsus.