Totorių diena Naujajame Daugėliškyje

Kiti renginiai

2021 – ieji Seimo paskelbti Totorių istorijos ir kultūros metais. Rugsėjo 26 d. (sekmadienį) 11.30 val. Naujajame Daugėliškyje lankysis Visagino totorių folkloro ansamblis „Miras“ (liet. „Palikimas“), kuris parodys ne tik muzikinę programą, bet ir supažindins su savo tautos papročiais, tradicijomis bei pristatys neseniai į Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąrašą įtrauktą skanėstą „Čak čak“.

 

Renginio dieną minėsime ir Europos kalbų dieną, tad sužinosime kiek totoriškų žodžių naudojame savo kasdienėje kalboje, kokios mums žinomos išlikusios Daugėliškio krašto totorių pavardės ir ką jos reiškia.

Šis renginys įsilies į Europos paveldo dienų (rugsėjo 17-26 d.) paminėjimą, kurių tema – „įtraukiantis paveldas“. Šiomis dienomis europiečiai skatinami geriau pažinti greta esantį paveldą, suvokti jo vertę, žadinti susidomėjimą, mokytis jį saugoti ir išradingai naudoti.

Totoriai  Daugėliškio krašte yra palikę istorinį pėdsaką. Kai kurie istoriniai šaltiniai teigia, kad kadaise Daugėliškio rūmus – tvirtovę saugoję totorių kariai, o Senajame Daugėliškyje kažkur tebėra lapais ir žemėmis užsinešusios senosios totorių kapinės.

Renginys vyks bendruomenės namų kiemelyje (Mokyklos 1 , Naujasis Daugėliškis).

Renginį organizuoja Europe Direct Visaginas,  Naujojo Daugėliškio biblioteka ir Daugėliškio krašto bendruomenė.

 

Indrė Gruodienė

Daugėliškio krašto bendruomenės pirmininkė

Tel. 865287466, El. paštas [email protected]