Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Viktoras Paukštelis (fortepijonas, Lietuva)

Koncertai

Paliesiaus dvare suskambsta net drobės. Čia visą mėnesį, įkvėpti muzikos, kuria tapytojai Mykolė Ganusauskaitė, Ségolène Kan (Prancūzija) ir Viktoras Paukštelis. Liepos 21 d. kviečiame į parodos „Skambančios drobės“ atidarymą (parodą pristatys menotyrininkė Raminta Jurėnaitė) bei pianisto Viktoro Paukštelio koncertą.

Viktoras Paukštelis neretai vadinamas unikalios prigimties menininku, nes publikai pateikia dviejų savo talentų – tapybos ir skambinimo fortepijonu jungtį. Muzika ir dailė šiam menininkui – tai du persipinantys ir vienas kitą papildantys komponentai: nenušlifuotas jo tapybos impulsyvumas prideda eksperimentinės drąsos scenoje, o vizualinis darbas spalvomis kuriant formą tampa girdėjimu, kuris perkeliamas į pianizmo plotmę. Klasikinėje scenoje tokia dviejų meno šakų sintezė neturi analogų.

Po itin sėkmingo pasirodymo Niujorko „Carnegie Hall“, „The New York Concert Review“ pažymėjo „aukščiausios klasės“ Viktoro ritmo pojūtį, o jo muzikavimą vadino nuoširdžiu, tvirtu ir uždegančiu. Savo programoje, be gerai žinomų klasikos kūrinių pianistas atlieka ir rečiau skambinamus Jeano-Philippe Rameau, Domenico Scarlatti, Anatolijaus Lyadovo, Aleksandro Skriabino, Césario Francko kūrinius, taip pat atlieka savo brolio kompozitoriaus Vytauto Paukštelio kūrinius. Šiuo metu atlikėjas ir menininkas koncertuoja Lietuvoje, JAV, Prancūzijoje, Vokietijoje, Skandinavijos šalyse, dalyvauja Lietuvos ir tarptautiniuose festivaliuose.

 

Projektą „Skambančios drobės. Dailės ir muzikos meno sričių sintezė siekiant praplėsti Utenos regione vykdomų kultūrinių veiklų įvairovę“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba.