Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Parodomasis žuvienės virimas

Valdas Gaidelis, sertifikuotas tautinio paveldo amatininkas, savo sodybos kieme sukuria galimybę stebėti atgimusias senąsias ežeringiausio Lietuvos regiono gyventojų žuvienės virimo tradicijas pagal krašto receptus. Pristatymo pabaigoje galėsite paragauti unikalaus skonio žuvienės, o lauktuvėms įsigysite ir šviežiai, pagal senuosius receptus, rūkytos ežerų žuvies.

Valdo Gaidelio verdama, tautinio paveldo žuvienė sulaukė didžiulio susidomėjimo ne tik Lietuvos gyventojų bei spaudos, bet ir iš užsienio žurnalistų. Apie Gaidelių sodyboje verdama žuvienę grasas nuskriejęs net iki Japonijos. Sodyboje viešėjo ir tradicijas užsirašinėjo Japonijos žurnalistė Asami Kuchio.

Edukacinės programos metu būsite supažindinti su rytų aukštaičių maitinimosi tradicijomis, papročiais, kultūra, kurios siekia 14 amžių.

Tautinio paveldo žuvienė Ginučiuose, prie parduotuvės Srovena, verdama kiekvieną savaitgalį. Sertifikuotas tautinio paveldo amatininkas kviečia visus norinčius paskanauti žuvienės verdamos pagal šimtametes tradicijas. 

Norintys išgirsti istoriją, turėtų užsisakyti edukacinę programą.

Būtina išankstine registracija.

Edukacijos trukmė apie 2 val.

 

Žuvienė Aukštaitijos nacionaliniame parke

Atsiliepimai

Komentuoti