Kačergiškės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčia

Dvarai, bažnyčios, etnografiniai kaimai, malūnai

Yra Kačergiškės kaime Naujojo Daugėliškio seniūnijoje. Dar 1748 m. buvo pastatyta koplyčia. 1783 m. perstatyta. Medinė koplyčia po Antrojo pasaulinio karo buvo nenaudojama, o 1961 m. sovietinės valdžios ji buvo paversta sandėliu. 1990 m. klebono Edmundo Paulionio iniciatyva pradėtas bažnyčios remontas. Atstatymo darbai, vadovaujant kun. kleb. Kęstučiui Raliui, baigti 1993 metais. Prie bažnyčios pastatytas koplystulpis "Kristaus prisikėlimas" (aut. Teofilis Patiejūnas).

Rugpjūčio mėnesį, Kačergiškės Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje vyksta Šv. Baltramiejaus atlaidai.

https://www.youtube.com/watch?v=YvwfMSrn7Ho&feature=emb_logo

Atsiliepimai

Komentuoti
 • An
  Antanas
  2021-03-21

  Mano tėvai tuokėsi 1958 birželio 14 dieną,šioje bažnytėlėje, amžina atilsi mano mama iš Češulėnų. Ji jau priklausė šiai parapijai ir ji turėjo kunigą, Kuris vėliau dirbo Ignalinos klebonu, dar prieš, Jakutį,bet labai trumpai.Prie sovietų, bažnyčios uždarymą paskatino, naujai pastatytas klebonijos pastatas, kurio prireikė apylinkėi įrengti ir buvo nusavinta. Češulėnai randasi anapus Dysnos upės, jie priklausė Vidžių parapijai ,ten buvo rasti mamos krikšto dokumentai, bet tarybiniais laikais Vidžių bažnyčia buvo uždaryta ir matomai atsirado poreikis Kačergiškei.Nes mamos šeima eidavo į Daugėliškį 10 kilometrų, arba į Vidžius 13 kilometrų.Daugėliškyje pamaldos lietuvių kalba, o Vdžiuose lenkų.Pagarbiai, Antanas

 • Ta
  Tadas
  2020-02-06

  Apie 1960 buvo sukurta Kačergiškės parapija,egzistavusi labai trumpai,gal porą metų. Kačergiškės koplyčia,buvo Daugėliškio bažnyčios? ,, filija "?. Vykdavo šv.Baltramiejaus atlaidai.( teko apie 1959 m. dalyvauti) Pavertus kolyčią sandėliu,buvo sunaikintas unikalus liaudies architektūros paminklas. Kun.Paulionio ketinimai buvo kilnūs- išardžius pakeisti sutrūnijusius sienojus ir atkurti buvusį ststinį. Deja,tyčia ar netyčia rąstų krūva sudegė. Atstatytoji bažnyčia,graži,bet ne ta,kuri kelis amžius rymojo garsioje kryžkelėje. Atsiprašau už netikslumus.