Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Langinės

Muziejai ir ekspozicijos

Kontaktai

,,Atverkim langines, /Tegul visi pamato/Močiutę, geriančią arbatą...“,– tai eilutės iš eilėraščio, kurį dailės plenero ,,Atverkime langines“ pabaigtuvių proga parašė ir visiems susirinkusiems perskaitė Daugėliškio krašto bendruomenės vadovė, šio plenero organizatorė Indrė Gruodienė. 

2021 m. liepos 20-24 dienomis septyni plenere dalyvaujantys dailininkai tapė Daugėliškio bendruomenės pastato langines. Ne tik tapė, bet ir bendravo, keliavo, stengėsi pažinti miestelį ir kraštą. Ilgą laiką stovėjusį apleistą, dabar gražiai renovuotą namelį savo kūrybos vaizdais papuošė Tverečiaus krašto menininkė Dalia Pajėdienė,  ignalinietė Nijolė Trinkūnienė, taip pat jos suburti dailininkai: Sigita Klemkaitė iš Rokiškio, Rima Baukaitė iš Klaipėdos, Valdonija Karaliūnienė iš Veiviržėnų (Klaipėdos r.), Algirdas Gaižauskas iš Dusetų (Zarasų rajonas) ir net iš tolimosios Portugalijos mamos Indrės aplankyti atvykusi dailininkė Elena Gruodytė. 

Kiekvienas gavo po langą, lange – po dvi langines, kurių abi puses turėjo išdailinti. Plenero uždaryme kiekvienas dailininkas stojo prie savo lango ir papasakojo, ką vaizdavo, kaip jam sekėsi, kokių įspūdžių patyrė. Tai ir įdomiausia, kad visos langinės skirtingos. Vienos – labai tradicinės, atspindinčios liaudies meno vaizdus ir simbolius, kitos – meniškai įprasminančios dailininkų mintį, dar kitos  – labiau abstrakčios.

Langinės papuošė Daugėliškį. Jei pro šalį važiuosite, užsukite pasigrožėti.

Norėdami apsilankyti bendruomenės namuose ir jame esantį muziejų, sužinoti įdomių faktų apie Daugėliškio kraštą, jo žmones, savo rankomis pasukti akmenines girnas dėl susitikimo ir ekskursijos galite kreiptis telefonu +370 652 87466. 

Apsilankymą reikia derinti iš anksto.

Atsiliepimai

Komentuoti