Meironų pažintinis takas

Gamta, apžvalgos aikštelės, pažintiniai takai, piliakalniai

2021.12.16 Dėmesio – vyksta Meironų gamtos tako rekonstrukcijos darbai!

Meironų gamtos takas (Botanikos takas) šiuo metu rekonstruojamas ir lankytis jame nerekomenduojama. Siūlome rinktis ir išmėginti kitus maršrutus.

 

 

Pažintinis takas – ne tik graži vieta pasivaikščioti, bet ir puiki vieta norintiems susipažinti su Aukštaitijos nacionalinio parko flora ir fauna.

Tarp Palūšės ir Meironų kaimų, prie Lūšių ežero įrengtas 3,5 km ilgio mokomasis pažintinis takas, kurį galima įveikti einant pėsčiomis arba važiuojant dviračiu. Keliaujant šiuo taku galima geriau pažinti įvairią Nacionalinio parko augaliją. Čia pamatysite apie 150 augalų rūšių, iš kurių 9 įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą. Praktiškai bet kuriuo metų laiku galėsite pasigrožėti tapybiškais miško, pievų, ežerų ir pelkių vaizdais.

Dalis tako padengta medine danga, šlapesnėse vietose įrengti tilteliai, liepteliai į ežerus, poilsio vietos.

Kelionės metu aplankysite ne tik Lūšių ežerą, bet ir keletą mažesnių mielų, tarp miškų pasislėpusių ežeriukų. Kadangi takas vinguriuoja didelės kalvos šlaitais ir papėdėmis, reiks įveikti ir keletą statesnių ruožų. Eisite per nuostabaus grožio mišką, kuriame matysite daug erdvės tarp medžių, galėsite pabandyti atrasti pasislėpusias kontinentines kopas. Brisite per tikrą smilgų pievą, pateksite į ruožą, kuriame iš abiejų pusių tako stūksos tikros nendrių džiunglės.

Nors tai augalijai pažinti skirtas takas, jis įdomus ne tik augalais, bet ir gyvūnija. Einant taku galima pamatyti „šikšnosparnio namą“, plėšraus paukščio lizdą, stebėti, kaip „tuokiasi“ rupūžės ir išvysti didžiausią Lietuvoje genį – juodąją meletą.

Maršruto nuoroda: Pažintinis takas

Maršruto schema

Tako žymėjimas 

Dėmesio! Take esantis mediniai tilteliai gali būti slidūs bei vietomis įlūžę - žygiuokite atsargiai. 

Atsiliepimai

Komentuoti