Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Paliesiaus dvaras

10 populiariausių objektų

Paliesiaus dvare kviečiame susipažinti ne tik su šios vietos istorija, pasigrožėti architektūra ir gamta, čia rengiami koncertai, edukacinės programos, veikia restoranas ir fizinio krūvio terapijos klinika.

1736 m. dvaras priklausė Livonijos taurininkams Justinai ir Kazimierui Petrui Kublickams. Nuo 1921 m. dvaro savininku tapo Romualdas Bžezinskis. Buvo vandens malūnas, kuris sovietmečiu sunyko. Iš senųjų dvaro pastatų restauruotas ir ryškiausias yra buvęs dvaro prižiūrėtojo namas - veikia kaip kavinė-restoranas, svečių namai, SPA. Buvę tvarto-arklidžių pasagos formos mūrai restauruoti, apgaubti didžiule stiklo ir metalo konstrukcija ir pritaikyti renginių salei. Dvaro teritorijoje išlikusių pamatų vietoje atkurtas ūkinis pastatas, kuriame įrengta kepyklėlė. Senoviško tipo beržinėmis malkomis kūrenamoje duonkepėje pagal autentiškus kulinarinio paveldo receptus kepama Paliesiaus dvaro duona bei saldieji kepiniai. Naujam gyvenimui prikelta dviejų aukštų dvaro ledainė, atkurti pasivaikščiojimo takai bei iš lauko riedulių bei rišamųjų medžiagų suformuota akmeninė tvora, atraminės sienelės. Ant pamatų, rastų prie šiaurinio įvažiavimo į dvarą, pastatytas medinis administracinis – terapinis korpusas, kuriame įsikūrusi Paliesiaus fizinio krūvio terapijos klinika.

 

Paliesiaus dvaras ir jos teritorijoje veikianti fizinio krūvio terapijos klinika EDEN projekte buvo išrinkta, kaip "Patraukliausia sveikatos turizmo vietovė 2019". Ekspertų komisija Paliesiaus dvarą įvertino už vietos unikalumą ir įsipareigojimą puoselėti socialinį, kultūrinį bei aplinkos tvarumą.

 

Projekto "Didikų Lietuva" filmas apie dvarą, jo istoriją, aplinkinius kaimus:

 

Apsižvalgykite! Paliesiaus dvaras 360"

 

Atsiliepimai

Komentuoti
  • Jūratė
    2020-07-29

    Brangieji, mums labai pasisekė, mes gavome viską: gerą orą, draugiškas šypsenas mus pasitinkant, skanų maistą ir nuostabią aplinką .Bridome istorijos keliais. Vertiname Jūsų visų įdėtą nuopelną puoselėjant vertybes, organizuojant koncertus. Vertiname tokį pasitikėjimą žmonėmis !!! Rekomenduoju visiems, kuriems įdomu kuo šiandieną kvėpuoja Lietuvos dvarai aplankyti Paliesiaus dvarą ir pasimėgauti dvaro teikiamomis paslaugomis , pasigrožėti gamta ir jos spalvomis.