Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Piešinys "Ignalinos legenda"

Kiti objektai

Kontaktai

Projektas "Ignalina yra ARTi" padovanojo ignaliniečiams ir miesto svečiams tris meno kūrinius, kurie nuolat bus atviri visuomenei.

Ant Ignalinos kultūros centro sienos iš toli matosi išraiškingas, specialiai Ignalinai sukurtas menininkų brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų darbas. Menininkus šio piešinio idėją inspiravo miestelio mito apie kryžiuočio Igno ir kunigaikštytės Linos meilę bei Ignalinos simbolio, vandens lelijos sintezė.

Autorių žodžiais, lelija plūduriuoja vandens paviršiuje, tarsi ant plonytės ribos tarp užmaršties ežero dugne bei dėmesio dienos šviesoje. Tad dailininkai šiuo piešiniu norėjo gražią miesto legendą lelijos formos balionais iškelti į viršų, priminti žmonėms, inspiruoti diskusijas, ką ji reiškia miestiečiams, kaip galėtume šį mitą toliau saugoti ir puoselėti, statyti ant jo, lyg ant pamato, savo krašto identitetą. Tuo pačiu, spalvoti balionai simbolizuoja šventę. Meilės šventę, kuri vaizduojama jausmingomis Igno ir Linos figūromis. Dar vienas simbolinis piešinio aspektas – sakralinis prieskonis, matomas mylimųjų figūrose. Tuo norima priminti apie tradicijų, istorijos, legendų bei meilės jausmo gylį ir svarbą juos puoselėti, išsaugoti.

Sieną dekoravo geriausias neofreskos žanro Lietuvoje atstovas ir vienas pradininkų Tadas Vincaitis - Plūgas.

Projektą, dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos, įgyvendino Ignalinos AE regiono plėtros agentūra.

 

Atsiliepimai

Komentuoti