Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Profesoriaus Adomo Hrebnickio sodybos namas - muziejus

Muziejai ir ekspozicijos

Profesoriaus Adomo Hrebnickio sodybos namas-muziejus  – pasakiška vieta, iš kurios kilo daugelis vaismedžių rūšių, o kartu ir ananasiniai obuoliai. Dabar čia veikia muziejus, vyksta edukaciniai renginiai, o lankytojų laukia kvepiantis sodas.

Ignalinos krašto muziejaus padalinys yra nedideliame Rojaus kaimelyje, netoli Dūkšto, Ignalinos rajone, skendinčiame žaliuojančių šimtamečių medžių pavėsyje. Rojų įkūrė tuo metu žymiausias Lietuvos sodininkystės pomologas, Peterburgo miškų instituto profesorius A.Hrebnickis. Visą savo gyvenimą jis buvo pašventęs obuolių, kriaušių, vyšnių, slyvų veislių tyrinėjimui. Jo sode buvo surinkta didžiulė vaismedžių kolekcija.

Muziejus lankytojams atidarytas 1961 m. Muziejuje  eksponatams skirti net penki kambariai. Viename iš jų eksponuojami žymiausi profesoriaus veikalai ir rankraščiai, kitame nuotraukos, padėkos raštai, vaisių, uogų muliažai. Profesoriaus kabinete – jo asmeniniai daiktai, rašyti laiškai, muziejų puošia vitražai su jo atvaizdu. Įrengtas ir dukters Marijos kambarys, kuriame eksponuojami jos tapyti paveikslai. Antro aukšto terasoje atsiveria puikus vaizdas į aplink tyvuliojančius tvenkinius ir nuostabią supančią gamtą.

Muziejuje vyksta edukaciniai renginiai. Kiekvienais metais minima Tarptautinė muziejų diena, dalyvaujama rudens mugėje Ignalinoje, organizuojami muzikos, poezijos vakarai. Muziejų aplanko tiek pavieniai lankytojai, tiek organizuotos ekskursijos, sulaukta svečių ir iš Amerikos, Prancūzijos, Lenkijos bei kitų šalių. Džiaugiamės, kad gausiai turistų lankomas muziejus tapo ir susitikimų bei kultūringo laisvalaikio leidimo vieta. Rojaus parkas vilioja tuos, kurie nori leisti laiką gamtoje, pažvejoti ar tiesiog surengti fotosesiją.

Norint aplankyti muziejų būtina išankstinė registracija.

Muziejaus teikiamų paslaugų įkainiai.

Atsiliepimai

Komentuoti