Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Pėsčiųjų maršrutas „Nuo Palūšės iki Strigailiškio“ (P2)

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
13 km
8.5 val.
8
Maršruto danga
1% Asfaltas
1% Žvyrkelis
1% Miško kelias

3 - 4 val. trukmės 10 km pėsčiųjų maršrutas prasidedantis Palūšėje.

Keliaudami šiuo maršrutu vaizdingais miško ir pievų takeliais aplankysite Lūšių pakrantėje įsikūrusį , vietos legendas bylojantį medinių skulptūrų taką,  grožėsites nuostabia Aukštaitijos nacionalinio parko gamta, jaukiais Meironų ir Gaveikėnų kaimeliais, Žuvininkystės ir žuvivaisos muziejuje susipažinsite su žvejybos istorija.

Nuo Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro eikite į dešinę, rytų kryptimi, Ignalinos link. Kaimo gale, kairėje kelio pusėje, yra paplūdimys ir automobilių stovėjimo aikštelė. Per aikštelę eikite miško link. Perėję tiltelį sukite kairėn ir keliaukite paežere į Meironis vedančiu takeliu. Už 800 metrų prasideda skulptūrų takas. Prieš Meironis jis baigiasi. Pasiekę asfaltuotą kelią sukite dešinėn. Asfaltuotu keliu eikite 1 km. Priėjus sąsmauką tarp Dringykščio ir Taramo ežerų kairėn atsišakoja žvyrkelis į Gaveikėnus. Juo keliaukite apie 1,2 km. Išėję į pamiškę dešinėje kelio pusėje pamatysite senas fermas. Už 100 m nuo jų prieisite sankryžą. Laikykitės kairės pusės ir asfaltuotu keliu eikite per kaimą. Šis kelias veda link Gaveikėnų malūno. Perėję malūno užtvanką keliaukite asfaltuotu keliuku, kol prieisite pagrindinį kelią. Sukite dešinėn, už 100 m sukite į mažą keliuką kairėje pusėje. Jis netrukus neria į mišką ir virsta takeliu. Šiuo takeliu žygiuokite apie 1,5 km, kol pasieksite Strigailiškio gyvenvietę. Išėję prie žvyrkelio sukite dešinėn ir žingsniuokite pietų kryptimi Kalvos gatve apie 500 m, kol prieisite pagrindinę Strigailiškio gatvę. Už 205 m ji daro staigų posūkį į kairę, tačiau maršrutas veda tiesiai, Centro gatve. Ties šia sankryža dešinėje yra Žuvininkystės ir žuvivaisos muziejus. Paėję Centro gatve dar 250 m atsiremsite į pagrindinį kelią. Sukite kairėn. Už 100 m prieisite sankryžą, sukite į dešinę. Šalia kelio, kairėje yra pėsčiųjų ir dviratininkų takas, jis veda iki pat Palūšės.

 

Maršrutas parengtas Aukštaitijos Nacionalinio parko.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones