Projektų „Skambančios Ignalinos legendos“ ir „Saloj sutarysma“ sutartinė!

Kiti renginiai

Kviečia sutartinių ir amatų sala – „Saloj sutarysma“

Rugsėjo 5 d. tarp Aukštaitijos nacionalinio parko ežerų ir miškų užsislėpęs etnografinis Salų II kaimas virs tikra sutartinių Sala. Čia, natūralioje ir jaukioje šeimyniškoje etnografinės sodybos aplinkoje galėsite pasinerti į sutartinių skambesį, aukštaičių krašto savitumą „užčiuopti“ filme Aukštaitija, fotoparodoje „Langai“ pažvelgti į pasaulį pro puošnų aukštaitišką langą, amatų kiemeliuose atrasti augimo stebuklą – nuo vilnos karšimo iki juostos gimimo, nuo žolyno iki vantos ar verbos. Jei norite išgirsti kaip „mušasi“ balsai, pagauti jų ritmą akmenukais, pajusti jų magišką skambesį tamsoje sutartinių rato vidury, patys sugiedoti ar netgi nupiešti sutartinę, laukiame jūsų Salose. Saloj sutarysma.

Norinčius dalyvauti sutartinių ir amatų edukacijose bei gauti piemenėlio „gastinčių“ kulinarinio paveldo vakarienei kviečiame registruotis el.paštu [email protected] , reikalingi duomenys:

Vardas Pavardė Telefono Nr. Asmenų skaičius

Norinčius atvykti renginio išvakarėse arba pasilikti nakvoti siūlome apsistoti stovyklavietėje „Salos“:

https://www.facebook.com/Stovyklaviet%C4%97-SALOS-370820216740086/

Renginyje privaloma dalyvauti su kaukėmis.

Renginys bus filmuojamas ir fotografuojamas

Programa:
Rugsėjo 5 d. ant didingojo Ladakalnio - Projektų „Skambančios Ignalinos legendos“ ir „Saloj sutarysma“
sutartinė!
13.30 – susitikimas Ladakalnio papėdėje
- sutartinių takas kylant ant Ladakalnio
- Lados aukuro įkūrimas
14.00 – Skambančios LADAKALNIO IR GINUČIŲ LEGENDOS,
- Akustinis grupės „BALTOS VARNOS“ - Mildos ir Teresės Andrijauskaičių - koncertas,
- LIETUVIŲ LIAUDIES SUTARTINĖS. Dalyvauja sutartinių giedotojų grupės „Čiulbutė“ (Ignalina), „Alsūnė“ (Molėtai), „Seluona“ (Zarasai), „Brėkšta“ (Visaginas), „Sėdauta“ (Utena).
15.30 – sutartina eisena į Salų II kaimą
16.30 – ekskursija „Salų II kaimo etnografinė sodyba“
- fotoparoda „Langai“
17.30 – filmo „Aukštaitija“ peržiūra
18.30 – sutartinių ir edukacijų ratas:
Sutartinių improvizacijos kiemeliuose - atskirose erdvėse sutartinių atlikėjų kolektyvai kvies išmokti giedoti, nutapyti ir sušokti sutartinę, pagauti sutartinės ritmą mušant akmenukais, pajusti sutartinės gydomąją galią medituojant tamsoje sutartinių rato vidury.
Sutarimo atradimai amatininkų kiemeliuose - sutartinė vytinių juostų raštų slėpiniai su Domantu Žilėnu, Algirdo ir Rasos Breidokų žolynų ir juostų sutartinė, Nijolės Nagurnaitės vantų paslaptys „Čieraunykės“ pirtelėje, žolynų dermė verbose su Violeta Abariene, vilnos karšimas su rankiniais karštuvėliai ir verpimas su verpstukais su Agne Augustaitiene, pinikų pynimas su Rasma Noreikyte, kulinarinio paveldo degustacijos su Reškutėnų amatų centru.
Nakties sutartinė su naktišokiais prie laužo liepsnos


Organizatoriai:
Ignalinos rajono kultūros centras
Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija
Partneriai: Lietuvos liaudies buities muziejus
Rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba,
Ignalinos rajono savivaldybė

Renginys negalintiems dalyvauti bus transliuojamas specialiai sukurtoje internetinėje platformoje www.ignalinoslegendos.lt.

UAB Ignalinos autobusų parkas kartu su Ignalinos rajono savivaldybės administracija siekdami, kad Ignaliniečiai ir miesto svečiai galėtų nuvykti į renginį ant Ladakalnio ,,Legendos ir Baltos varnos“, kuris vyks šių metų rugsėjo 5 d., organizuoja specialų autobuso maršrutą Ignalinos laisvės aikštė – Ligoninė – Papiliakalnės km., Ignalinos raj. Grafikas