Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Etno edukacinės programos IRKC Ceikinių padalinyje

,,Lėlytės iš siūlų“

Nuotaikingas ir smagus užsiėmimas, kurio metu pasigaminsime lėlytes - pakabukus. Eksperimentuodami su siūlų spalvomis pasinersite į kūrybinį procesą, kurio metu pasigaminsite po unikalią lėlytę. Tokias lėlytes galima kabinti ant tašyčių, kuprinių, rankinių, raktų, į automobilį ar tiesiog laikyti kaip namų interjero detalę. Po edukacijos pasigamintas lėlytes pasiimsite su savimi.

Trukmė: ~60 min

Dalyvių skaičius (minimum/maksimum): Iki 10

Kokiam amžiui skirta: Mišraus amžiaus grupės

,,Vaško kumelaitė-lino uodegaitė“

Edukacijos metu dalyviai susipažins su gryno vaško žvakių liejimu, šio amato tradicijomis. Taip pat sužinos kaip liejamos tradicinės senovinės žvakės, kaip paruošiamas vaškas, iš kokių siūlų daromas dagtis. Į tokią edukaciją Jus supažindinsime kartu su vietine amatininke Laima Mikalkiene. Dalyviai patys išbandys žvakių gamybos būdus (lieti, mirkyti, pilti ant dagčio). Edukacijos metu ugdomas dalyvių kūrybiškumas, bendravimas ir bendradarbiavimas tarpusavyje. O saugojant ir puoselėjant tradicinių amatų vertybes, praplečiamas etninės kultūros akiratis. Galutinis rezultatas- pačių pasigamintos arbatinės žvakutės. Po edukacijos visų laukia aptarimas prie puodelio arbatos iš Ceikinių karšte išdžiovintų žolynėlių ir natūralaus vietininių bitininkų surinkto medaus.

Trukmė: ~60 min

Dalyvių skaičius (minimum/maksimum): Iki 20 - 25

Kokiam amžiui skirta: Mišraus amžiaus grupės

,,Rištinės lėlės“

Nuotaikingas ir smagus užsiėmimas, kurio metu pasigaminsime susipažinsite su rištinių lėlyčių gamyba. Eksperimentuodami su audinių skiautėmis pasinersite į kūrybinį procesą, kurio metu pasigaminsite po unikalią lėlytę. Rištinė lėlytė yra unikali tuo, kad gaminama tik dedant ir rišant skiautelę po skiautelės. Tokias lėlytes galima laikyti kaip namų interjero detales, vaikams tai puikus žaislas, o galbūt… puiki dovana. Po edukacijos pasigamintas lėlytes pasiimsite su savimi.

Trukmė: ~60 min

Dalyvių skaičius (minimum/maksimum): Iki 10

Kokiam amžiui skirta: Mišraus amžiaus grupės

,,Spalvota druska“

Nuotaikingas ir smagus užsiėmimas, kurio metu pasigaminsime spalvotos druskos dekoracijas. Į spalvotą edukaciją pakviesime Jus kartu su Raminta Dudėnaite. Maišydami spalvas, kurdami ir eksperimentuodami pasinersite į tikrą terapiją. Užlašinus eterinio aliejaus tokios druskų dekoracijos tampa puikiais namų kvapais. Dekoracijas galima laikyti kaip namų interjero detales, o galbūt… padovanoti kaip puikią dovaną.

Trukmė: ~60 min

Dalyvių skaičius (minimum/maksimum): Iki 15-20

Kokiam amžiui skirta: Mišraus amžiaus grupės

,,Žvakės iš vaškuolių“

Manote, kad žvakes galima tik lieti? Kviečiame išbandyti kitokį žvakių gaminimo būdą, kurį pasiūlysime kartu su mūsų vietine amatininke Laima Mikalkiene. Ji žvakes lieja jau daugiau nei 20 metų. Moteris žvakių liejimo tradicijas perėmė iš vyro mamos ir toliau šiuo amatu noriai dalinasi su aplinkiniais, aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose, garsina savo kraštą šiuo amatu. Šios edukacijos metu gaminsime ne tradicines senovines žvakes, bet išbandysime dar vieną naują būdą – žvakių sukimą iš vaškuolių. Eksperimentuodami su eteriniais aliejais, laukuose surinktomis ir išdžiovintomis žolelėmis susikursite po unikalią rankų darbo žvakutę.

Trukmė: ~60 min

Dalyvių skaičius (minimum/maksimum): Iki 20 - 25

Kokiam amžiui skirta: Mišraus amžiaus grupės

,,Žvakės kitaip“

Į smagias ir kitokias žvakių liejimo edukacijas, vaško terapiją Jus pakviesime kartu su vietine amatininke Laima Mikalkiene. Ji žvakes lieja jau daugiau nei 20 metų. Moteris žvakių liejimo tradicijas perėmė iš vyro mamos ir toliau šiuo amatu noriai dalinasi su aplinkiniais, aktyviai dalyvauja įvairiose veiklose, garsina savo kraštą šiuo amatu. Šios edukacijos metu gaminsime ne tradicines senovines žvakes, bet išbandysime naują būdą – žvakių gamybą silikoninėse formelėse. Eksperimentuodami su eteriniais aliejais, laukuose surinktomis ir išdžiovintomis žolelėmis susikursite po unikalią rankų darbo žvakutę.

Trukmė: ~60 min

Dalyvių skaičius (minimum/maksimum): Iki 20 - 25

Kokiam amžiui skirta: Mišraus amžiaus grupės

 • Edukacijos organizuojamos adresu: Bažnyčios g. 18, Ceikiniai, Ignalinos raj. (gali būti suderinta ir išvažiamoji edukacija).
 • Edukacijas organizuoja: Ema Trapikienė
 • El.p. [email protected]
 • Tel. +370 609 83356

 

 

 

Atsiliepimai

Komentuoti
 • My
  Mykolas
  2023-02-14

  Įspūdžiai labai geri, labai geros edukatorės, labai įdomiai pateikia informaciją, galima pasigaminti žvakelių kurios pačių pasigamintos ir labai jaukiai šildo namus. Bet tuo pačiu noriu pasakyti, kad ir labai jaukus kaimelis, kviečiu visus lankytis Ceikiniuose ir ten vykdomose edukacijose.