Ignalinos rajono turizmo informacijos centras

Meikštų dvaras

Dvarai, bažnyčios, etnografiniai kaimai, malūnai

Dvaras minimas jau XVIII a. Jis, kaip palikimas, tais laikais iš Naruševčių atiteko Augustinui Vavžeckiui.  XIX a. pab. dvarininkas Simonas Meištovičius pastatė neogotikinės pilies formų rūmus. Tai buvo vieni iš trijų Lietuvoje anglų neogotikos statinių. Iki mūsų dienų išlikę 13 įdomios stilistikos pastatų: mūriniai, tinkuoti centriniai rūmai su bokšteliais, įdomia frontono ir langų, durų puošyba, lauko akmenų ir tinkuoto plytų mūro oficina su autentiška tokia pat rūmų fasadų puošyba, medinis svirnas su kalvių darbo vinimis kaltomis durimis; akmenų, plytų mūro ir pjautų rąstų stulpinės konstrukcijos kluonas; panašios konstrukcijos tvartai; bravoro griuvėsiai, akmenų mūro ledainės dalis. Želdynų išlikę tik dalis.

Šiuo metu dvare veikia priklausomybių reabilitacijos centras, lankymas ribojamas.

 

Atsiliepimai

Komentuoti
 • Ra
  Rassa
  2020-02-13

  Kai pagersi arielka su tablietkom,ir pamatysi Marsirečius ,tada kreipkis,galesi apžiurtet kiekvieną kampa.Ir dar valgyt duos.Tiesa dirbti irgi reikės

 • Ra
  Rasa
  2018-07-08

  Keliaujant po Ignalinos kraštą teko paklaidžioti ieškant puikiai aprašyto Meikštų dvaro, deje apžiūrėti nebuvo galimybės dėl dvare įsikūrusio reabilitacijos centro. Prašome patikslinti informaciją ir ne klaidinti lankytojų atvykusių iš kito Lietuvos krašto.